Facebook Google+ Twitter

Derby Łodzi. Kibice kontra policjanci

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-03-17 07:06

Policyjne syreny, armatki wodne, pały i tarcze, a po drugiej stronie rozwścieczony tłum z jednym okrzykiem na ustach "Je... ŁKS". Tak wyglądał przejazd kibiców Widzewa na stadion ŁKS.

 

Przez kilka minut szpaler uzbrojonych po zęby policjantów i kilkusetosobowy tłum stały naprzeciwko. Fot. Dziennik Łódzki

Na szczęście nadjeżdżające ze wszystkich stron, wyjące syrenami policyjne radiowozy ostudziły emocje.

A wszystko poszło o to, że kibice Widzewa otrzymali tylko 400 biletów na mecz. Zamiast tradycyjnego pochodu alejami Piłsudskiego i Mickiewicza fani RTS mieli zmieścić się w czterech wiekowych ikarusach podstawionych przez MPK. Prowodyrami marszu byli ci, dla których nie wystarczyło biletów.

Po próbie nerwów część kibiców rozpierzchła się między blokami. Policjanci pognali za nimi, kierowani przez obserwatorów z niebieskiego helikoptera, warczącego nad Widzewem. Reszta widzewiaków wsiadła do autobusów. I tu znów przykra niespodzianka. Okazało się, że w autobusach są kibice bez biletów. W końcu po dwukrotnej kontroli odjechali w stronę stadionu ŁKS.

Kiedy kibice ruszyli na policję, funkcjonariusze na kilkadziesiąt minut zablokowali aleję Piłsudskiego i część ul. Niciarnianej. Około godz. 17, w komunikacyjnym szczycie, okoliczne ulice kompletnie się zakorkowały. Kierowcy, klnąc na czym świat stoi, usiłowali chodnikami i trawnikami przyspieszyć swój przejazd. Na równoległej ul. Przybyszewskiego korek był tak wielki, że dotarcie od Niciarnianej do Rydza-Śmigłego trwało ponad pół godziny.

W śródmieściu kilka grupek usiłowało przedostać się pod stadion ŁKS. Interweniowała policja. Kibice rozpierzchli się. Do kolejnej zadymy doszło podczas drugiej połowy meczu, kiedy chuligani wtargnęli na boisko. Niespokojnie było także w mieście już po meczu. W jednym z widzewskich pubów doszło do obrzucenia policjantów butelkami.

Policjanci zatrzymali 8 osób. Trzy z nich, podejrzewane o rozbój, odpowiadać będą w "tradycyjnym" trybie. Pięć trafi pod jurysdykcję sądów 24-godzinnych. Jak zapewniają policja, prokuratura i sąd, wszystkie te służby są przygotowane, by w weekend osądzić chuliganów.

Mecze derbowe to od lat arena próby sił pomiędzy kibicami, chuliganami a policją. Każdy z takich meczów ochrania ponad tysiąc policjantów i kilkuset ochroniarzy. Policyjne siły potrzebne do opanowania tłumów są tak duże, że konieczne jest sprowadzanie oddziałów prewencji spoza Łodzi. Wczoraj nad bezpieczeństwem czuwało 1200 policjantów, w tym 100 z Kielc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Rafał Kowalczyk
  • Rafał Kowalczyk
  • 04.10.2010 11:24

Co do tych pseudo kibiców ! Policja za bardzo się z nimi patyczkuje naprawdę za same wyzwiska powinni już być spałowani ! Oni kibole w grupie nie wiadomo kim są tak im się wydaje , większość z nich nigdy by sama w pojedynkę bez kumpli nie podskoczyła do innego gościa na ulicy a co dopiero do policjanta ! Ja do policji nie mam nic pilnują porządku co do nich należy robią mam 29 lat i nigdy nie miałem z nimi zatargu mam znajomych w policji i straży miejskiej ! Chodziłem na mecze ale nigdy nie brałem udziału w jakiejś rozróbie żadnych wyzwisk w ich stronę a ci co to robią to nie wiem na co liczą !Młodzi głupi z patologicznych rodzin nie wykształceni większość po podstawówkach chcą być kimś a tak naprawdę są zerem ! Co do takich najbrutalniejszych to powinni zrobić to co zrobili z niewinnymi ludźmi w RUANDZIE gdzie maczetami wybito setki tysięcy ludzi całe rodziny dzieci ! Chory swiat takich niewinnych sie morduje a gnoje kibole cackaja się z nimi moim zdaniem jak by policja miała prawo używać ostrej amunicji i miała prawo zabić takiego agresora był by spokój na stadionach bo kto by się wychylił z nich wiedząc że dostanie kulkę nikt dosłownie niekt ! A tak wiedzą że policja za dużo nie może więc sobie pozwalaja na wszystko! Kążdemu wyłapanemu kulka w łeb przy wszystkich dla przykładu dla innych to jest moje zdanie !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy kurcze nie można tak w spokoju przeżyć derbów???To świadczy tylko o chamstwie i brutalności kibiców,,a zwyczajni mieszkańcy naszego miasta zwyczajnie cierpią...może przyjdzie taki czas, że się to zmieni, ale marne szanse na to widzę...no chyba, że derbów wogóle nie będzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.