48142 miejsce

Derby Londynu dla Arsenalu

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-31 16:08

Arsenal pokonał Tottenham 3:0 w derbach Londynu. "Kanonierzy" dzięki zwycięstwu zrównali się punktami z dotychczasowym wiceliderem - Manchesterem United, a "Kogutom" uciekli na trzy punkty.

Losy meczu rozstrzygnęły się tuż przed końcem pierwszej połowy. Najpierw w 42. minucie, po błędzie Ledleya Kinga, gola dla gospodarzy zdobył Robin van Persie. Tuż po wznowieniu gry Arsenal przejął piłkę, a efektownym rajdem, zakończonym celnym strzałem, popisał się Cesc Fabregas. Wynik meczu ustalił w 60. minucie ponownie van Persie.

W meczu z Tottenhamem nie zagrał Łukasz Fabiański, który z powodu kontuzji będzie pauzował przez najbliższe trzy tygodnie. Także Wojciech Szczęsny nie znalazł się w składzie na to spotkanie.
W ligowej tabeli Arsenal ma 22 punkty, dwa mniej niż Chelsea (gra dziś z Boltonem) i tyle samo co Manchester United (dziś gra z Blackburn). "Kanonierzy" mają jednak do rozegrania jeden zaległy mecz.