Derby Mediolanu dla Interu

W niedzielę 15 lutego, po raz kolejny na stadionie Giuseppe Meazza - "San Siro", spotkały się dwie potęgi piłkarskiego świata - Inter Mediolan i AC Milan.

Od początku było widać walkę z obu stron, ale to Milan przeprowadzał więcej groźnych akcji na bramkę Julio Cesara. Mimo tego to Inter pierwszy zdobył bramkę. W 29. minucie Maicon dograł w pole karne, gdzie Adriano skierował piłkę "główką" do bramki. W rzeczywistości piłkarz odbił futbolówkę ręką, lecz sędzia nie zauważył przewinienia.

Milan nie rezygnował i próbował doprowadzić do wyrównania. Inter na to nie pozwalał. Po wykonaniu rzutu wolnego z połowy boiska piłkę w okolicach pola karnego otrzymał Ibrahimovic, który głową zgrał futbolówkę na 11. metr gdzie "wleciał" Stankovic i szybkim strzałem posłał piłkę w dolny róg bramki. Było 2:0 (43. minuta).

Na początku drugiej połowy (47. minuta) do piłki, po błędzie obrony, doszedł Adriano, ale z 16 metrów przestrzelił obok lewego słupka bramkarza Milanu. W 50. minucie ponownie na zdobycie bramki miał szansę Adriano, ale podanie Ibrahimovica z lewego rogu pola karnego było zbyt mocne i Brazylijczyk nie zdążył dołożyć nogi. 52. minuta to z kolei groźna akcja Milanu, w której dośrodkowania przed bramkę z bliskiej odległości nie wykorzystał Seedorff. Inter ponownie zagroził bramce Abiattiego w 59. i 60. minucie, po groźnych strzałach Adriano i Ibrahimovica. W 61. minucie kolejny raz Adriano popisał się strzałem, tym razem z "nożyc" na bramkę, po rzucie rożnym.

Okazję do zdobycia gola miał także Muntari po prostopadłym dograniu w pole karne przez Zlatana Ibrahimovica. Na tę nieudaną akcję prawie natychmiast odpowiedział Milan. Z główki strzelał Ronaldinho. Inter, za sprawą Maicona, był bliski w 67. minucie podwyższenia wyniku na 3:0, ale piłka minimalnie przeszła obok lewego okienka bramki Milanu.

I ponownie odpowiedział Milan. Po składnej akcji graczy Seedorf znów miał okazję do strzału lecz i tym razem spudłował. Inter na tę akcję zareagował błyskawicznie posyłając piłkę do Adriano, który został uprzedzony przez Abiattiego, który wyszedł z bramki, aż poza pole karne. W 71. minucie po szybkiej wymianie podań trzech piłkarzy Milanu - autorem bramki został młody napastnik - Pato. Po bramce zawodników z Mediolanu, już kolejny raz w tym meczu bliski strzelenia gola był Adriano, lecz trafił w bramkarza czerwono-czarnych z bardzo bliskiej odległości.