Derby Mediolanu na remis!

Spotkania, w których grają ze sobą dwie drużyny z tego samego miasta zawsze są wyjątkowe. Nie inaczej było w 180 derbach Mediolanu. I choć Inter Mediolan i AC Milan podzieliły się punktami, emocji w tej rywalizcji na pewno nie brakowało.

/ Fot. StudentMecz pomiędzy Interem Mediolan, a AC Milan był oczywiście hitem 26 kolejki włoskiej Serie A. Obie drużyny przystąpiły do tej rywalizacji w zgoła innych nastrojach. Piłkarze Milanu podbudowani środowym zwycięstwem nad Barceloną, chcieli teraz udowdnić swoją wyższość nad lokalnym rywalem i podtrzymać dobrą passę, w ramach której w tym roku kalendarzowym zdobyli aż 17 pkt. Z kolei dla zawodników Interu derby przed własną publicznością były okazją do zatarcia złego wrażenia po ostatnim ligowym pojedynku, w którym ulegli Fiorentinie 4:1.

W początkowych minutach obie drużyny grały dość nerwowo. Pierwszą dobrą akcję przeprowadził Milan, ale strzał El Shaarawy-iego trafił w boczną siatkę. Inter szybko odpowiedział. Palacio znalazł się w z futbolówka w polu karnym Milanu, ale obrońcy „Rossonerich” nie pozwolili mu na oddanie strzału. Milan przez pierwsze 20 minut przeważał, jednak podopieczni Massimiliano Allegriego nie potrafili pokonać, rozgrywającego dobre zawody Handanowica. Przełom nastapił w 21 minucie. Piłkę w środkowej części boiska stracił Antonio Cassano. Futbolówka trafiła do Stefana El Shaarawy-ego, który ładnym strzałem umieścił ją w siatce i goście wyszli na prowadzenie. Od tego momentu bramkarz Interu miał coraz więcej pracy. Milan atakował coraz śmielej. Groźne strzały na bramkę Inetru oddawał zwłaszcza Balotelli, niegdyś zawodnik "Nerazzurrich". Jednak w pierwszej części wiecej goli nie padło, a sędzia zakończył ją po regulaminowych 45 minutach.

W drugiej połowie przewaga Milanu nie była już tak znacząca. W 48 minucie, po dośrodkowaniu z zrzutu wolnego groźnie z główki uderzał Boateng, ale piłka minimalnie mineła światło bramki. Minutę póżniej, za zbyt ostrą grę, żółtą kartką ukrany został zawodnik AC Milan, Montolivo. W 54 minucie Gurin oddał silny strzał w kierunku bramki Milanu, jednak Abbiatii obronił. Dużo lepsza gra Interu w drugiej części spotkania, spowodowała, że mecz przestał być jednostronny, a gra przenosiła się z jednej bramki pod drugą. Ambitniejsza postawa „gospodarzy” szybko przyniosła również bramkowe rezultaty. W 71 minucie Mexes zlkeceważył Nagatomo, który dzięki biernej postawie obrońcy Milanu zdołał dośrodkować piłkę na głowę Zanettiego, a ten nie dał żadnych szans bramkarzowi gości i na San Siro zapanował remis. Do końca spotkania obie drużyny miały jeszcze szanse na strzelenie goli, ale wynik jednak się nie zmienił i 180 derby Mediolanu zakończyły się podziałem punktów.

Z przebiegu całego spotkania można stwierdzić, że remis ten jest sprawiedliwy i żadna z drużyn nie powinna czuć się pokrzywdzona.

Inter Mediolan - AC Milan 1:1 (0:1)