Facebook Google+ Twitter

Deresz: Macierewicz zbija kapitał polityczny na śmierci 96 osób

Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej napisał list otwarty adresowany do Marszałek Sejmu, Ewy Kopacz.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/CC 3.0"W imię pamięci wybitnych postaci, które zginęły 10 kwietnia 2010 r. w tragicznej katastrofie w Smoleńsku, zwracam się do Pani z apelem, aby zechciała Pani dołożyć wszelkich starań w celu jak najszybszego zakończenia haniebnego spektaklu, który - niestety za przyzwoleniem kierownictwa najwyższego organu Rzeczypospolitej - toczy się w Sejmie" - pisze Paweł Deresz w liście udostępnionym na stronach Gazety Wyborczej.

Mąż Jolanty Szymanek-Deresz, która poniosła śmierć 10 kwietnia 2010 r. pisze o ludziach "żerujących bez najmniejszych skrupułów na smoleńskiej katastrofie".

Deresz w ostrych słowach krytykuje zespół Macierewicza. Mówi o braku szacunku dla powagi wydarzeń. Zarzuca wręcz, że Macierewicz nie próbuje dochodzić do prawdy, ale zbija kapitał polityczny na śmierci 96 osób. Prace zespołu nazywa "pseudonaukową farsą". Pisze też, że zezwalając na nią kierownictwo Sejmu w pewnym sensie ją popiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Ależ Pani nieporadna, jeśli przeszkadza Pan Macierewicz na wizji i fonii wystarczy nacisnąć czerwony guzik, albo zmienić na inny program

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie jestem sympatykiem żadnej opcji politycznej. Po prostu nie interesują mnie sprawy dotyczące partii w Polsce. Jednakże irytuje mnie, kiedy zmusza się mnie do oglądanie lub słuchania "występów" posla Maciarewicza. O czym ON mówi? Co chce udowodnić i komu? Ten natarczywy potok słów, po prostu jest nachalny i nieobliczalny.Czy nikt nie jest władny usunąc tega człowieka z wizji i fonii? Państwo Prawnicy! Pomóżcie i znajdźcie przepis jaknajbardziej konstytucyjny, aby przestał być widoczny.Niech przestanie w końcu ośmieszać Polske na arenie międzynarodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Deresz: Macierewicz zbija kapitał polityczny na śmierci 96 osób"

Dwie konferencje smoleńskie z udziałem stu naukowców.
Ponad trzyletnie prace Zespołu Parlamentarnego.
Efekt - przekazanie Prokuraturze płytki z wystąpieniem imć Nowaczyka.
Dywagacje, domniemania, tezy, hipotezy, opinie, sugestie, poddawanie w wątpliwość, oskarżenia, epatowanie wolontariatem połączone z kwestą na "Solidarnych2010" oraz sprzedażą filmów Anity Gargas.
Ten "latający cyrk Antoniego Macierewicza" nie wykazuje zainteresowania przyczyną dla której rzeczony samolot znalazł się 20 m. nad ziemią pędząc we mgle 270 km/h.
Ważniejsze są pękające parówki, opinia pani muzykolog i serce zaszyte w nodze jednej z ofiar...
A najważniejszy jest kapitał polityczny.
Żałosna jazda na trumnach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Jerzy Konopka napisał:
Cytat On:
"Obecne wydarzenia polityczne oceniam biorąc po uwagę przeszłość poszczególnych polityków. Nie kieruję się uprzedzeniami, lecz faktami."
Cytat Off.

Jeżeli dziś, w swojej ocenie, bierze pan pod uwagę przeszłość polityków i na tej podstawie ich ocenia, to jest to nic innego, jak uprzedzenie ! Ma pan oczywiście prawo, tylko z jakichś nieznanych przyczyn, na podstawie faktów z przeszłości prezesa PiS, które przedstawiają go w także w niekorzystnym świetle, pana ocena dla jego osoby pozostaje pozytywna, ba ! J.Kaczyński wydaje się być dla pana Bogiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artur Balazs , minister w rządzie Olszewskiego wylicza trzy powody odwołania rządu
1.brak bazy politycznej
2.brak większości
3.niepoważne potraktowanie przez Olszewskiego potencjalnych partnerów - taka jest prawda o odwołaniu rządu mówi Balazs.
Co tu było liczyć Panie Konopka ? Niżej napisałam że ten rząd popierało 114 posłów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wałęsa: "oni już tak daleko zaszli trzeba szybko...."
Tusk: "policzmy głosy"
Jeśli Pani nie rozumie tych słów jest mi bardzo przykro ,że należy Pani do osób bezrefleksyjnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Macierewicz już wówczas grał na pomówienia . Kropką nad i w odwołaniu rządu była tzw lista Macierewicza w której oskarżał wiele zacnych ludzi o współpracę z SB .[ np profesor Chrzanowski ]
To miała być metoda na pozbycie się konkurentów politycznych .Przegrał wiele spraw . Teraz robi to samo .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rząd Olszewskiego upadł bo nie miał większości . Popierało go 114 posłów .
Nie popierał go też Jarosław Kaczyński .Dopiero jak odmówiono mu stołka premiera dla brata zmienił zdanie .
Tusk 22 lata temu był mało znanym posłem .
Tworzenie nowej historii na podstawie mediów prawicowych wprowadza opinię publiczną w błąd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam z góry panie Konopka. Jest pan naiwny, czy aż tak naiwny ? Podstawowym zadaniem każdej partii będącej u władzy, jest utrzymanie się u władzy !!! I tak jak pan pisze, temu celowi podyktowane były,są i będą wszystkie jej działania. Nazwa partii i jej orientacja nie gra w tym wypadku żadnej roli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obecne wydarzenia polityczne oceniam biorąc po uwagę przeszłość poszczególnych polityków.Nie kieruje się uprzedzeniami, lecz faktami.
Tusk rozpoczął swą działalność od niechlubnego obalenia rządu Jana Olszewskiego. Wówczas Wałęsa przerażony powiedział "oni już tak daleko zaszli trzeba szybko...."
Tusk policzył głosy i tak ten kryminalny układ trwa do dziś.
Nikt mnie nie przekona, że są to uczciwi ludzie, a co za tym idzie wszystkie ich obecne działania są fałszywe i podyktowane jednemu celowi, aby utrzymać władze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.