Facebook Google+ Twitter

Dereszowska i Barciś w Komnacie Natchnień

14 sierpnia o godz. 21 zamek w Siewierzu rozbłyśnie tysiącem świateł, a jego mury wypełni dawna muzyka. W megawidowisku światło i dźwięk „Komnata Natchnień” wystąpi plejada polskich artystów z Anną Dereszowską i Arturem Barcisiem na czele.

Grafika jest elementem narzędzi wykorzystywanych przez samorząd do promocji wydarzenia. / Fot. gmina SiewierzMultimedialne widowisko na zamku w Siewierzu
14 sierpnia o godz. 21 zamek w Siewierzu rozbłyśnie tysiącem świateł i pochodni, a jego mury wypełni muzyka z epoki. W multimedialnym widowisku światło i dźwięk zatytułowanym „Komnata Natchnień” wystąpi plejada polskich artystów z Anną Dereszowską i Arturem Barcisiem na czele.[/b]
Aktorzy wcielą się w tak znane postaci, jak król Władysław Jagiełło, pisarka Gabriela Zapolska, biskup Oleśnicki czy... Czarna Dama. Stworzona na motywach scenariusza Piotra Szmidtke „Komnata Natchnień” zabierze widzów w świat dawnych legend i podań związanych z gotyckim zamkiem książęcym. W jego ruinach pojawi się korowód historycznych postaci, których losy splotły się z tym magicznym miejscem. Istnieje bowiem legenda, jakoby siewierska Komnata Natchnień kryła w sobie dający niezwykłą moc czakram, źródło życiodajnej energii.
Przedstawienie należy do gatunku son et lumiere (światło i dźwięk) i jest spektaklem plenerowym zbudowanym na kanwie historycznego pokazu, realizowanym przy pomocy nowych technologii projekcji wizualnej i technik akustycznych. Obejmuje klasyczny teatr oraz wykonywaną na żywo muzykę.
Do współpracy przy jego realizacji organizatorzy zaprosili Art. Color Ballet z Krakowa, chór Harmonia oraz Bractwo Rycerskie Stowarzyszenia-Chorągiew Rycerska Księstwa Siewierskiego.
Dodatkowo przed przedstawieniem wystąpi ze swoim koncertem piosenkarka Ewelina Flinta.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Organizatorem spektaklu jest Urząd Miasta i Gminy Siewierz, zaś za jego realizację odpowiada More & More Grupa Kreatywna. Więcej informacji o wydarzeniu na www.siewierz.pl.
Jak informują organizatorzy, wstęp wolny.

***

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.