Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9310 miejsce

Design. Piękno. Skupienie /Poczuć piękno

Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. edycji Nocy z Designem przekonamy się jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność. Wystawy, premiery, spotkania z czołowymi projektantami – moc atrakcji już niebawem w Galerii Wnętrz Domar.

Widzieć więcej
Hasło tegorocznej edycji #Zwolnij zachęca do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy. Prezentowane na imprezie ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą, że dobre wzornictwo może wywołać radość i poprawić jakość życia.
Jak co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga, „DYM”: „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej”. W tym roku organizatorzy chcą powiedzieć odwiedzającym: zwolnij, czyli parafrazując, zatrzymaj się, popatrz, doznaj, odczuj, zacznij żyć w zgodzie z własnym rytmem, oczekiwaniami i potrzebami. Idea nawiązuje do projektowania nakierowanego na użytkownika, związanego z konkretnymi potrzebami – odpoczynku, relaksacji, estetyki, wspólnoty rodzinnej, realizacji hobby etc. Chcą zaprezentować dizajn, który służy człowiekowi, dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.
Moc atrakcji
20 wystawców, 14 ekspozycji, 15 warsztatów, w tym prezentacje gwiazd designu światowego formatu – to wszystko będzie można zobaczyć w Galerii Wnętrz Domar podczas 9 już Nocy z Designem. Dorota Koziara przedstawi kolekcję stolików Pelagie, kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar, Renesans, czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Velab – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie. Studio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product, z kolei Oskar Zięta przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej Wyspie Daliowej odbędzie się 24 czerwca. Zobaczymy też jego G-Table i lustra oraz projekt Lada. Odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury. Uwagę zwraca również Sylwia Gulewicz-Wysocka, która objęła opieką kuratorską niezwykły projekt – Re-Cycle Story, czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce, bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku. Zobaczymy również projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, Custom Lamps i Piece of Wood, a ponadto rozwiązania loftowe od Icon Concept. Na zaproszenie marki Anegre pojawi się znany aktor Piotr Polk, który opowie o swojej najnowszej kolekcji mebli. Nie zabraknie również lokalnych akcentów. Manufaktura Bolesławiec przedstawi kolekcję Waterline, a Huta Julia zaprezentuje kryształowe klejnoty z kolekcji Polski Stół i nie tylko. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć również prace studentów i wykładowców z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wśród bohaterów wieczoru już 3. odsłona wystawy Marek Dolnośląskich. Wśród nich projekty np.: Flapo, Justyna Żak, Kalina Bańka, Paulina Burza Burzyńska Burzyńską, Gepetto czy Swallowstail Furniture.

Dodatkowe przystanki slow dizajnu
Galeria Wnętrz Domar zaplanowała także „przystanki” dobrego wnętrza, czyli punkty, w których pokazane będzie dobre wzornictwo i produkty wspierające ważne aspekty życia, np. tworzące mikroklimat w mieszkaniu, sprzyjające integracji rodziny i przyjaciół, pokazujące sposoby spędzania wolnego czasu. Uczestnicy Nocy z Designem będą mieli do dyspozycji mapę prowadzącą ich przez poszczególne przystanki, wskazujące korzyści z szeroko pojętego slow dizajnu. W trakcie wieczoru na uczestników będą czekać m.in. wybitni Szefowie Kuchni – Tobiasz Herman i Piotr Kucharski, którzy w tym dniu uroczyście otworzą nowoczesne Studio Kulinarne Browaru Mieszczańskiego. Nie zabraknie mnóstwa dodatkowych atrakcji przygotowanych przez wystawców, w tym liczne promocje i warsztaty. Na uczestników czeka również strefa chilloutu i muzyka na żywo.

9. Noc z Designem
Galeria Wnętrz Domar
ul. Braniborska 14, Wrocław
www.noczdesignem.pl
WSTĘP BEZPŁATNY

https://www.facebook.com/events/1380910501997429

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.