Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13545 miejsce

DESIGN W MIESZKANIU: Obrusy i zasłony z plastikowych butelek

Recykling nie tylko pomaga chronić środowisko, ale też – tworzyć unikalne produkty. Te właśnie założenia sprawiły, że polska firma postanowiła zaprojektować tkaninę stworzoną z przędz poliestrowych pochodzących z… recyklingu!

 / Fot. HaftJest to nowe w Polsce rozwiązanie.

Materiał został wykonany z przędz, które pozyskano w procesie wtórnego przetworzenia butelek plastikowych. Dzięki temu otrzymał on międzynarodowy certyfikat Repreve. Oznacza to, że tkanina składa się z min. 30 proc. z przekształconych butelek PET. Warto również zaznaczyć, że uzyskaną przędzę cechuje wysoka jakość i wytrzymałość. W wyniku procesu polegającego na uzyskaniu regranulatu z rozdrobnionego tworzywa i następnie stopieniu go i uformowaniu z niego włókien, z których produkowana jest przędza uzyskuje się surowiec, który nie odbiega od wykonanego z nowych włókien.

Skąd pomysł na taką tkaninę?

Możliwość wykonania czegoś niezwykłego, a przy tym wspierającego ochronę środowiska to szansa, której nie mogliśmy nie wykorzystać. Nasza oferta tkanin butelkowych będzie się stale poszerzać, tak by trafić w gusta każdego klienta – dodaje Magdalena Tomaszewska, ekspert firmy Haft.  / Fot. Haft

Innowacyjna tkanina jest dostępna w 21 deseniach. Kolorystyka inspirowana barwami natury sprawia, że idealnie dopasowuje się do każdego wnętrza. Można z niej wykonać, m.in. poszewki na poduszki, narzuty czy zasłony. To niebanalne uzupełnienie wnętrz urządzonych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Dzięki tkaninie klasyczne przestrzenie zyskają blasku. A wszystko to jest dodatkowo uzasadnione ekologicznym i odpowiedzialnym wyborem.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.