Facebook Google+ Twitter

Designerskie stojaki na rowery stanęły przed Muzeum Miasta Gdyni

Przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni został postawiony wyjątkowy stojak do rowerów zaprojektowany przez Jerzego Maciejowskiego, który można było wcześniej obejrzeć na tegorocznej edycji Gdynia Design Days 2010.

logo GDD / Fot. Materiał PromocyjnyStojaki przywiózł do Gdyni ich projektant, Jerzy Maciejowski. Nie był to ich debiut – powstały w 2009 roku na zlecenie Fundacji Partnerstwo dla Środowiska (Program Zielone Szlaki - Greenways).

Stojaki zamontowane przy Muzeum. / Fot. Kamil ĆwiklińskiPrzed JMStudio i producentem, firmą Zano postawiono trudne zadanie, bo
stojak miał spełniać nie tylko wysokie, proekologiczne, standardy Fundacji, ale musiał także wyróżniać się estetyką i wyglądem, spełniać kryterium możliwie niskiej ceny, dużej trwałości i odporności (i na pogodę, i na chuliganów) oraz łatwości montażu w każdych warunkach terenowych.

Maciejowski, projektując stojak, poprosił o radę także samych rowerzystów. W efekcie powstał produkt przyjazny zarówno architekturze miasta, jak i człowiekowi. Prosta, okrągła forma stojaka idealnie wtapia się w nowoczesne rozwiązania architektoniczne, dobrze wygląda przy obiektach zabytkowych, hotelach, pensjonatach i na polach kempingowych. Jego rozmiar i kształt ułatwia bezpieczne mocowanie roweru, stabilizuje go i pomaga uniknąć usterek - częstych, gdy maszynę przypinamy za przednie lub tylne koło.

Stojaki na GDD / Fot. Jerzy Maciejowski
Stojaki wg projektu Jerzego Maciejowskiego zostały do tej pory zamontowane m.in. przy XV-wiecznym kościele św. Michała Archanioła w Dębnie, przy Kopalni Soli Bochnia, w obiektach Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie i renesansowym zamku w Suchej Beskidzkiej „Mały Wawel”.

Dzięki wdrożeniu stojaka Jerzego Maciejowskiego Muzeum Miasta Gdyni stanie się pierwszym miejscem na Wybrzeżu, które ma szansę na certyfikat „Przyjazny rowerom”.

Informacje o GDD

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.