Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6308 miejsce

Desktop marketing. Twoi pulpitowi przyjaciele

Reklama już na dobre zadomowiła się w sieci. Internet daje dużo więcej możliwości jeśli chodzi o formę promowania produktów, usług czy idei. Jedną z najciekawszych aplikacji desktop marketingu jest Brand Mate.

 / Fot. screenDesktop marketing to rodzaj marketingu, który wykorzystuje łącznie zalety internetu i monitorów osobistych komputerów, by uczyć klientów. Opiera się na wykorzystaniu narzędzi baz danych oraz programów działających w środowisku pulpitu systemu operacyjnego, aby zwiększyć efektywność realizacji celów biznesowych. Idea desktop marketingu pozwala użytkownikowi na pobieranie i używanie przeróżnych rozwiązań programistycznych wspierających działania marketingowe, a zarazem będących użyteczną wartością dodaną dla samego konsumenta*.

Brand Mate – co to jest?

Jedną z najciekawszych aplikacji desktop marketingu jest Brand Mate (często spotyka się także określenie Screen Mate). Jest to graficzna reklama przedstawiająca interaktywną (zazwyczaj animowaną) postać/ rzecz, która kojarzy nam się z daną firmą. Może to być np. maskotka marki, wizualizacja produktu lub postać ludzka będąca uosobieniem typowego klienta firmy.

Internauta pobiera aplikację ze strony internetowej, a ona po zainstalowaniu rozpoczyna swoje życie na pulpicie użytkownika. Za pomocą myszy lub przycisków klawiatury użytkownik może poruszać postacią i wydawać jej komendy z dostępnej listy funkcji, np. „śpiewaj” czy „tańcz”. Niektóre, bardziej zaawansowane, Brand Mate’y mają otwartą bazę danych co oznacza, że możemy nauczyć je np. opowiadać dowcipy czy wypowiadać śmieszne kwestie. W tym celu należy własne teksty dodać do bazy danych interaktywnej postaci.

Brand Mate może być powiązany z dodatkowymi mechanizmami funkcjonalnymi takimi jak: kalendarz (planer), książka adresowa, przypominacz (lista zadań) czy zegar. Może informować o aktualizacjach serwisów internetowych czy nowych produktach, które pojawiły się w sklepie internetowym. Pomagać w wyszukiwaniu informacji w sieci internetowej, informować o promocjach i konkursach. Niektóre Brand Mate’y prezentują aktualną prognozę pogody (np. najpopularniejszy w USA Brand Mate prezentujący specjalistyczną prognozę pogody dla narciarzy – do ściągnięcia ze strony snow.com). Aplikacja z założenia ma być przyjazna i użyteczna na tyle, aby użytkownik nie chciał się jej pozbyć.

Ta forma reklamy desktopowej działa zarówno online jak i offline. W ten sposób program jest stale obecny na ekranie, przekazując użytkownikowi ustalone treści zgodne ze swoim przeznaczeniem. Ściągniętego Brand Mate’a można przesłać poprzez link do znajomych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.