Facebook Google+ Twitter

Destructive Daisy - kobiecy wdzięk z młodzieńczym pazurem

Są młode, odważne, mądre i sexy! Dzięki tym cechom podbijają trójmieskie sceny muzyczne opanowane dotąd przez mężczyzn. Audri, Kleo, Magda i Ada, czyli zespół Destructive Daisy - już wkrótce będzie o nich głośno, jako że lubią (robić) hałas.

Kleo, Ada, Audri i Magda / Fot. MaryJak powstał zespół Destructive Daisy?
Nie wzięłyśmy sie tak znikąd. Każda z nas od dawna pragnęła grać w damskim zespole, ale nie było nam dane spotkać się wcześniej. Znalazłyśmy się właściwie przez muzyczne ogłoszenia i wspólnych znajomych. Żadna z nas nie spodziewała się tego, co dzieje się teraz w naszym życiu. Poznałyśmy się rok temu, początkowo chodziło o wspólne granie, zabawę, spełnianie się, a w końcu okazało się, że odnalazłyśmy w sobie także bratnie dusze. To najlepsze połączenie, aby w uczuciu całkowitego spełnienia tworzyć muzykę. Każda z nas jest oczywiście inna na swój sposób, ale łączy nas wspólna pasja i miłość do muzyki. Co zabawne, mijałyśmy się w swoim życiu kilka razy, zupełnie się nie znając. Kto by pomyślał, że w przyszłości stworzymy zgraną paczkę, która razem będzie tworzyć muzykę.

Co Was ze sobą zespoiło?
Jeśli chodzi o muzykę, to przede wszystkim podobna wizja, pragnienie stworzenia damskiego zespołu z nieco brudnym, punk-rockowym brzmieniem. Oczywiście, każda z nas ma zupełnie inne gusta muzyczne, ale dzięki temu tworzymy coś, co jest połączeniem różnych stylów i brzmień, łączymy to w jedną całość. Poza tym oczywiście alkohol i dobra zabawa.

Zdecydowałyście się na odważny krok, jakim jest wejście na trójmiejskie sceny, opanowane przez facetów, wiąże się to z większymi planami? Chcecie być inspiracją?
Nie czujemy się szczególnie wyjątkowe z tego względu, że jesteśmy babami i tu gramy, a jednak wyjątkiem jesteśmy. Rzeczywiście trójmiejska scena przepełniona jest po brzegi testosteronem, dlatego: kobiety chwytać za gitary, siadać za perkusję i do dzieła! Myślę, że w kwesti muzyki płeć nie ma znaczenia, jest na to wiele przykładów w historii muzyki. Trójmiejska i polska scena muzyczna nadal opanowana jest przez facetów, szkoda że kobiety nie biorą sie za granie, a jeśli już biorą, to często nie na tyle, na ile powinny. Jeśli chodzi o plany, to każda z nas ma inną wizję, na razie robimy to, co kochamy i świetnie sie bawimy, nagrałyśmy demo i jesteśmy w trakcie miksowania go, zaczynamy także koncertować. Na pewno nie narzekałybyśmy, gdyby w przyszłości padła propozycja nagrania płyty! :)

Jeśli chodzi o inspirację, to na pewno chcemy, aby inne dziewczyny dostały zajawki na solidne granie na gitarach, perkusjach i na czym tylko chcą i
na zakładanie czadowych kapel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Xardas
  • Xardas
  • 10.09.2012 17:33

Nie rozumiem negatywnych komentarzy, dziewczyny dopiero zaczynają. Wg mnie wyszły z MUZYKĄ w dobrym i ciekawym stylu,nie upodobniają sie do czegokolwiek . Mają fajne brzmienie, riffy tez niczego sobie ,ale to przecież dopiero początek. Wokal bardzo wyróżnia się jeśli chodzi o scene trójmiejską tak samo pośród kobiet jak i mężczyzn. Ludzie opanujcie sie,jest garstka zespołów (można wyliczyć na jednej ręce) w trójmieście która tak na prawde nadaje sie na większą scene. Za pewne te dziewczyny odnajdą swoje własne brzmienie całkowicie jeszcze po jakimś czasie,ale mało który zespół mógłby sie pochwalić tak dobrym debiutem,większość kapel zaczęła coś znaczyć dopiero po kilku latach grania na scenie trójmiasta i nadal brzmią po prostu jak psu wyjęci z gardła.
Nie zachwalam ,ponieważ nie znam dziewczyn ale słyszałem jak grają i takie wyciągnąłem wnioski po ich koncercie.Przyczepić na pewno się można,ale przecież one się dopiero rozkręcaja (przynajmniej tak mi sie wydaje). A no i dodałbym jeszcze jeden plus ,a mianowicie każda z nich jest cholernie ładna przynajmniej dobrze wypada na scenie,a mi szczerze mówiąc znudziło się oglądanie w kółko spoconych mężczyzn silących się grać (szczególnie śpiewać bo wokaliści w trójmieście z prawdziwym głosem i charyzmą to rzadkość) , a więc ja wybiore się na kolejny koncert :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Niki Morriss
  • Niki Morriss
  • 09.09.2012 19:51

Moim zdaniem po za wokalem reszta do wymiany, nie równy bass z perkusja i falszujace solówki psują wszystko, powtarzalne banalne riffy tez nie dodają smaczku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1
  • 1
  • 09.09.2012 19:45

Latis?student medycyny ze nick po łacinie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Latis
  • Latis
  • 09.09.2012 17:43

Może i gracie fajny styl muzyki, ale po pierwsze nie jesteście zgrane( fałsze, nierówności, etc.) ok dopiero zaczynacie, ale z materiałem wychodzi się do ludzi, po jego całkowitym ogarnięciu. Jak narazie jesteście fajne dziewczyny, które potrafią zaszaleć na scenie, ale do MUZYKI jeszcze wam DALEKO! No i wbijacie się gdzie się da, to jest pozytywne, ale dopiero gdy będziecie stanowić muzycznie jakiś POZIOM, wtedy faktycznie to będzie to kluczem do sukcesu! Ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć! Potrzebna jest kapela z charakterem The Runaways. Powodzenia! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.