Facebook Google+ Twitter

Deszcz kolorowych spadochronów. EURO BIG WAY CAMP 2010

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-22 11:28

Deszcz kolorowych spadochronów pojawi się na polskim niebie już w sierpniu. Największa w Europie impreza spadochronowa, EURO BIG WAY CAMP 2010, odbędzie się w tym roku we Włocławku, na lotnisku Kruszyn i weźmie w niej udział ponad 200 skoczków spadochronowych z całego świata. Spadochroniarze postarają się utworzyć aż trzy podniebne formacje na 100, 60 i 10 osób.

Wyskok z samolotu / Fot. EBWCDeszcz kolorowych spadochronów pojawi się na polskim niebie już w sierpniu. Największa w Europie impreza spadochronowa, EURO BIG WAY CAMP 2010, odbędzie się w tym roku we Włocławku, na lotnisku Kruszyn i weźmie w niej udział ponad 200 skoczków spadochronowych z całego świata. Spadochroniarze postarają się utworzyć aż trzy podniebne formacje na 100, 60 i 10 osób. Towarzyszyć im będą najlepsi na świecie load-organizerzy, którzy zaprojektują podniebne figury oraz światowej sławy kamerzyści i fotografowie, którzy filmować będą skoczków w przestworzach. Wszystkich, lubiących bujać w obłokach i tych, którzy z obłoków lubią szybko spadać zapraszamy do Włocławka w dniach 9-13 sierpnia.

EURO BIG WAY CAMP 2010 jest największą imprezą spadochronową, odbywającą się w Europie w 2010 roku. Ponad 200 skoczków spadochronowych zapowiedziało swój udział w imprezie. Spadochroniarze spróbują utworzyć podniebne formacje złożone ze 100, 60 i 10 osób. Największą formację utworzą najbardziej doświadczeni skoczkowie z całego świata, natomiast początkujący postarają się skoczyć w 10-osobowej figurze. Średnio-zaawansowani skoczkowie zbudują 60-osobową formację. Spadochroniarze będą skakać aż z 6 samolotów.

Dokowanie / Fot. WBWCZa zaprojektowanie i budowę podniebnych figur, które utworzą skoczkowie spadochronowi odpowiadać będą światowej sławy load-organizerzy tacy jak Amerykanie: Kate Cooper–Jensen, B.J. Worth, Larry Henderson. Kate Cooper-Jensen to prawdziwa gwiazda światowego spadochroniarstwa. Współorganizowała Rekordy Świata 94., 96., 99., 04., 06. oraz organizowała Kobiece Rekordy Świata 118-way, 131-way, 156-way i JFTC 2009. B.J. Worth jest dyrektorem organizacyjnym ostatnich kilku rekordów świata w największej formacji i jednym z najbardziej znanych spadochroniarzy na świecie. Był m.in. dublerem Jamesa Bonda w większości powietrznych scen z tej serii. Larry Henderson jest dobrze znanym w Polsce load-organizerem z największej grupy bigwayowej na świecie – P3 Performance. Był współorganizatorem rekordów świata w 2004 i 2006 roku.

Magia skakania / Fot. EBWCPodniebne wyczyny skoczków utrwalą najlepsi na świecie kamerzyści, specjalizujący się w filmowaniu w przestworzach – Norman Kent i Andrey Veselov. Norman Kent (USA) jest najlepszym i najbardziej znanym podniebnym kamerzystą na świecie, mającym na swoim koncie ponad 20 tysięcy skoków z kamerą. Zdobywca wielu nagród Emmy i Telly oraz nagrody Camera Extreme na Explorer Festiwal w Łodzi. Andrey Veselov (Rosja) jest najbardziej znanym rosyjskim kamerzystą filmującym m.in. kilka ostatnich rekordów świata. Przez ponad 20 lat swojej kariery filmował wiele imprez spadochronowych na całym świecie.

EURO BIG WAY CAMP 2010 jest organizowany na polskim niebie już po raz drugi. W zeszłym roku 100 skoczków również starało się zbudować podniebną figurę. Udało się stworzyć formację liczącą 99 osób. Czy w tym roku wszystkim 100 skoczkom uda się chwycić za ręce i stworzyć rekordową formację? Trzymamy kciuki i zapraszamy do kibicowania spadochroniarzom we Włocławku, na lotnisku Kruszyn, w dniach od 9 do 13 sierpnia.

 / Fot. EBWCPodczas imprezy zorganizowany będzie Media Day połączony z konferencją prasową organizatorów, omawiającą cele i dokonania eventu oraz specyfikę organizacji wielkiej imprezy lotniczej. Organizatorzy zapowiadają również Media Events - specjalne ‘podniebne wywiady’ dla ekip telewizyjnych, możliwość uczestniczenia w imprezie z pokładu samolotu oraz wzięcia udziału w skoku.

Organizatorem EURO BIGWAY CAMP 2010 jest Skydive.pl - organizatorzy Rekordu Polski 2008 oraz EBWC 2009, największa polska Szkoła Spadochronowa, www.skydive.pl

Impreza objęta jest patronatem Wiadomości24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 23.06.2010 15:56

wyjebongo, muszę tam byc, koniecha! dzięki za odlotowy artykuł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, dlaczego we Włocławku a nie w Ostrowie? Ale i tak obecność obowiązkowa, bo na pewno będzie na co popatrzeć :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patronat link trafiony na wspaniałą imprezę!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.