Facebook Google+ Twitter

Deszcz nagród. Triumf silnika TwinAir z Bielska-Białej!

Silnik TwinAir z Bielska-Białej zdobył cztery nagrody na gali "International Engine of the Year Awards". Wyprzedził inne silniki konkurencji we wszystkich kategoriach, w których startował.

Podczas konkursu "International Engine of the Year 2011" rewolucyjny silnik TwinAir, produkowany przez Fiat Powertrain w Bielsku-Białej, został uhonorowany czterema nagrodami, wyprzedzając inne silniki konkurencji we wszystkich kategoriach, w których startował.

Jury złożone z 76 dziennikarzy i ekspertów, pochodzących z 36 krajów, nie tylko potwierdziło sukces silnika TwinAir w odpowiadającej mu kategorii pojemności (poniżej 1000 cm3), ale ogłosiło go wręcz "Silnikiem Roku 2011" - "International Engine of the Year 2011", przyznając najwyższe wyróżnienie przewidziane w konkursie. Ponadto silnik Twin Air z Fiat Powertrain w Bielsku-Białej otrzymał nagrody dla najlepszego debiutu ("Best New Engine 2011") oraz dla najbardziej ekologicznej jednostki napędowej ("Best Green Engine 2011").

Ten bezprecedensowy sukces dokłada się do zeszłorocznej nagrody "Best New Engine 2010", którą zdobył silnik 1.4 MultiAir Turbo i potwierdza pozycję Fiat Powertrain jako lidera w rozwoju i produkcji jednostek napędowych o małej pojemności, zaawansowanych technologicznie i o ograniczonym szkodliwym wpływie na środowisko naturalne.

Aktualnie dostępny w konfiguracji Turbo o mocy 85 KM w modelu Fiat 500/500C oraz już niedługo w nowej Lancii Ypsilon, silnik TwinAir zostanie w najbliższym czasie wprowadzony na rynek również w wersji wolnossącej o mocy 65 KM oraz w kolejnej wersji Turbo o wysokiej mocy
105 KM, plasującej go na szczycie kategorii jeśli chodzi o uzyskiwany stosunek mocy do pojemności skokowej (120 KM/litr). Ponadto zostanie też wprowadzona ekologiczna wersja Turbo bi-fuel o mocy 80 KM. Wydajne silniki z rodziny Twin Air stanowią maksymalne osiągnięcia koncepcji downsizing; dysponują ponadto wyrafinowaną technologią MultiAir dla inteligentnego zarządzania zaworami ssącymi, co zapewnia błyskotliwe osiągi i jednocześnie zmniejszają zużycie paliwa oraz emisję CO2.

"Silnik TwinAir jest dowodem na to, że ekstremalne zmniejszanie rozmiarów nie oznacza niskich osiągów; przy zadziwiającym, bardzo efektywnym i niezawodnym momencie obrotowym ten mały silnik jest bardzo zadziorny" - powiedział John Carey, "Wheels".

"Cztery zwycięstwa w jednym roku? To doprawdy zadziwiający wynik! Silnik TwinAir zapisał się w historii nagród "International Engine of the Year" – stwierdził Dean Slavnich, vice-przewodniczący jury konkursu i redaktor magazynu "Engine Technology International”.

Inż. Aldo Marangoni, Vice Prezes Product Engineering oraz inż. Dario Sacco, Vice Prezes Engines Platform odebrali w wczoraj te zaszczytne wyróżnienia. "Dzisiejszy sukces jest ukoronowaniem ciężkiej pracy badawczej, jaką wykonujemy w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i w projektowaniu coraz bardziej wydajnych silników. Nasze silniki mają swój udział w pozycji Fiat S.p.A. jako lidera w klasyfikacji najbardziej "proekologicznych producentów" – wspólnie zadeklarowali managerowie Fiat Powertrain pod koniec ceremonii wręczania nagród w Stuttgarcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.