Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12547 miejsce

"Deszczowa Piosenka" wkrótce w Romie. Powtórzy sukces "Kotów"?

Już 29 września odbędzie się premiera scenicznej wersji jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych. Czy najnowszy musical Romy odniesie sukces na miarę poprzednich spektakli, takich jak "Koty", "Upiór w operze" czy "Les Miserables"?

 / Fot. Fot. Michał KulisiewiczAkcja musicalu rozgrywa sie w roku 1927 w Hollywood. Don Lockwood i Lina Lamont są gwiazdami filmu niemego. Kino wkracza jednak w erę dźwięku, a aktorka okazuje się mieć fatalny głos. Na szczęście Don poznaje piękną i utalentowaną Kathy Selden, która marzy o karierze na deskach teatru. Wraz z przyjacielem, Cosmo Brownem spróbują uratować pierwszą produkcje dźwiękową przed totalną klęską. Przy dźwiekach doskonale znanych piosenek bohaterowie przeniosą widza w pełen energii i stylu świat szalonych lat 20.

 / Fot. Fot. Michał KulisiewiczTwórcy, jak zwykle, zadbali o wyjątkową oprawę muzyczną i choreografię. W musicalu występuje kilkudziesięciu artystów zespołu Teatru Roma, którzy prezentują bardzo wysoki poziom umiejętności wokalno-tanecznych. Dodatkowym utrudnieniem w realizacji przedstawienia była konieczność połączenia scen teatralnych i kinowych. Fragmenty filmów nakręcono w malowniczej scenerii zamku w Baranowie Sandomierskim i w płynny sposób dodano do spektaklu.

 / Fot. Fot. Michał Kulisiewicz"Deszczowa piosenka" w Romie to sceniczna adaptacja filmu, należącego do klasyki kina, w reżyserii Stanleya Donena i Gene'a Kelly. Do historii przeszła słynna scena w której Don Lockwood (grany przez Gene'a Kelly) tańczy na ulicy w deszczu. Premiera pierwszej wesji musicalu odbyła się w 1983 roku w Londynie. Od tej pory spektakl był wielokrotnie wystawiany na deskach teatrów na całym świecie. Wkrótce będzie można obejrzeć go polskiej wersji, wyreżyserowanej przez Wojciecha Kępczyńskiego, który współpracował wcześniej z Teatrem Muzycznym przy produkcji poprzednich spektakli.

"Deszczowa Piosenka" TM Roma
Prapremiera 29 września 2012
Scenariusz: Betty Comden i Adolph Green
Reżyseria: Wojciech Kępczyński
Choreografia: Agnieszka Brańska
Obsada: m. in. Dariusz Kordek, Jan Bzdawka, Ewa Lachowicz.
Na podstawie filmu MGM
Szczegóły i rezerwacja biletów: http://www.teatrroma.pl/Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.