Facebook Google+ Twitter

Detektyw Rutkowski przywita wiosnę w areszcie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-03-13 07:20

Krzysztof Rutkowski, znany detektyw i były łódzki poseł Samoobrony, wiosnę przywita w Areszcie Śledczym w Bytomiu. Sąd Rejonowy w Katowicach przedłużył mu areszt tymczasowy do 9 maja.

To już czwarte przedłużenie aresztu detektywa, podejrzewanego o współpracę z mafią paliwową, Fot. Karina Trojok/DZpranie brudnych pieniędzy, poświadczanie nieprawdy oraz powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych. Być może jednak ostatnie, bo jak zapowiada Tomasz Tadla, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, śledztwo w jego sprawie zmierza już ku końcowi.

- Akt oskarżenia powinien być gotowy w kwietniu - mówi Tomasz Tadla.

Rutkowski, znany z tego, że na wolności lubił używać życia, dzielnie znosi odosobnienie. Choć siedzi w areszcie od końca lipca minionego roku i grozi mu do 10 lat więzienia, a prokuratura zabezpieczyła na poczet przyszłej kary jego majątek wartości 850 tys. zł, detektyw tryska humorem. Może dlatego, że rodzina odwiedziła go już kilkanaście razy.

Tylko przez pierwsze dni spotykał się z niesympatycznymi reakcjami innych osadzonych, którzy wykrzykiwali do niego niecenzuralne słowa. Szybko został jednak zaakceptowany przez towarzyszy niedoli. Przebywa w jednoosobowej celi. Niewątpliwie tęskni za bliskimi, bo pisze dużo listów.

(lesz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.