Facebook Google+ Twitter

Detektyw w starożytnym Rzymie - recenzja książki "Złoto Posejdona"

Najbliższa, nawet ukochana rodzina, ma to do siebie, że bywają z nią problemy. A że jest to przypadłość ponadczasowa, nie oszczędziła i głównego bohatera powieści - "Złoto Posejdona" - Rzymianina - detektywa, Marka Dydiusza Falko.

Marek Dydiusz Falko jest Rzymianinem z warstwy plebejuszy. Poza nazwiskiem i godnością nie ma wiele, ale nie przeszkadza to pięknej senatorskiej córce szczerze go pokochać. Po długiej podróży, będącej osią poprzednich opowieści, Falko i Helena Justyna powracają, by zakosztować odpoczynku w wiecznym mieście. Zima w Rzymie kojarzy się raczej z chłodem i odpoczynkiem, niestety, nie wtedy, gdy mieszkanie, które dzielili nasi bohaterowie, zostaje zrabowane i zniszczone.

Szukając noclegu u swej matki, Falko spotyka w domu rodzinnym rzymskiego żołnierza - centuriona imieniem Cenzoryn, który powołując się na starszego, nie żyjącego już brata Falko - Festusa, zatrzymał się na chwilę w domu "przyjaciela".

W toku ich rozmowy, dowiadujemy się, że Festus ginąc bohatersko w wojnie kilka lat temu, pozostawił rodzinę w sytuacji dość kłopotliwego długu. Cenzoryn okazuje się być jednym z tych, którzy teraz chcą odzyskać swój wkład w tajemniczą inwestycję brata. Następnego dnia, dochodzi do publicznej kłótni między Falko i Cenzorynem. W jej konsekwencji Falko zostaje głównym podejrzanym w sprawie o odrażające morderstwo dokonane kolejnej nocy na żołnierzu.

Taki obrót sprawy powoduje, że Falko musi skorzystać ze wszystkich swoich znajomości i wiedzy detektywistycznej, by uratować samego siebie i oczyścić nazwisko brata. Mimo niechęci, jaką darzy ojca, wyrusza wraz z nim i swą ukochaną w podróż, która staje się szansą na odbudowanie zerwanych więzi rodzinnych.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.