Facebook Google+ Twitter

„Detropia” w „Miastoprojekcji”. 2 kwietnia w gdańskim IKM o 19:00

Profesor Jacek Dominiczak i doktor Jacek Friedrich będą gośćmi najbliższego spotkania z cyklu „Miastoprojekcje” Dyskusja toczyć się będzie wokół filmu dokumentalnego „Detropia”. Wstęp wolny.

 / Fot. Materiał organizatora„Miastoprojekcje” to cykl spotkań połączonych z projekcją filmu oraz dyskusją z udziałem zaproszonych gości. Bohaterem filmu zawsze jest miasto. Czasami jest tylko tłem, innym razem artystycznym spojrzeniem i przedmiotem oglądu. Są to miasta realne i wirtualne, zrealizowane utopie i nieziszczone projekty. Uczestnicy spotkań zobaczą portrety miast, filmowe apologie, miejskie epitafia, mitologie, miejską codzienność oraz miejskie dramaty.

2 kwietnia o godzinie 19:00 w Instytucie Kultury Miejskiej (Gdańsk, ulica Długi Targ 39/40) podczas spotkania w ramach projektu (wstęp wolny) odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Detropia” w reżyserii Heidi Ewing i Rachel Grady. Zobaczymy obraz amerykańskiego miasta Detroit, które w latach 30. XX wieku rozwijało się w rekordowym tempie (było najprężniej rozwijającym się miastem świata) a w ostatnich latach na skutek recesji i kryzysu obumiera.

W filmie pokazano pewien fenomen, ekonomiczna śmierć miasta wyzwoliła społeczną aktywność samych mieszkańców. Jest to przenikliwy obraz mieszkańców w ich konkretnych życiowych sytuacjach oraz o indywidualnych losach.

Gośćmi spotkania będzie profesor Akademii Sztuk Pięknych Jacek Dominiczak oraz doktor Jacek Friedrich z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Po projekcji przewidziano czas na dyskusję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.