Facebook Google+ Twitter

Deutsche Bahn zablokuje rozwój PKP Intercity?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 07:48

"Nasz Dziennik" pisze, że niemieckie koleje Deutsche Bahn mogą zablokować unijne subwencje dla PKP Intercity. Gazeta przypomina, że Niemcy chcą wejść na nasz rynek przewozów pasażerskich.

Na razie projekt budowy kolei dużych prędkości realizowany jest w Polsce w żółwim tempie. Walcząc o jak najlepsze warunki dla rozwoju swych kolei na wspólnym europejskim rynku, będąc największym płatnikiem do unijnego budżetu, Niemcy - według "Naszego Dziennika" mogą próbować zablokować unijne subwencje dla PKP Intercity, widząc w tej spółce poważnego konkurenta. Oficjalnie jednak temu zaprzeczają - czytamy w gazecie.

"Nasz Dziennik" pisze, że od przyszłego roku w całej Unii Europejskiej zostaną otwarte tory dla transportu pasażerskiego. Oznacza to, że na polskim rynku pojawią się także niemieckie pociągi. PKP Intercity, aby sprostać konkurencji, muszą dokonać modernizacji taboru. W tym celu przewoźnik postanowił zakupić 20 nowoczesnych superszybkich pociągów za około półtora miliarda złotych.

Okazuje się, że modernizacja polskiego taboru pasażerskiego, poprzez zakup nowoczesnych pociągów, nie leży w interesie niemieckiego narodowego przewoźnika Deutsche Bahn, gdyż koncern się obawia, że Polacy, mając nowoczesny sprzęt, staną się zbyt konkurencyjni i odbiorą im klientów zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.

Więcej na ten temat - w "Naszym Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Owszem, nikt nie zabierze nam wąskotorowych, bo czcigodne ś.p. PKP samo je udupiło - w roku 2000 czy 2001 jedną decyzją administracyjną cały pion kolejek dojazdowych, zamiast powołać dla nich odrębną spółkę, postawiono w stan likwidacji - również te dochodowe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.