Facebook Google+ Twitter

Deweloper wyłudzał kredyt na fikcyjną umowę

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-09-01 16:22

Czy deweloperzy stoją aż tak źle, że muszą wyłudzać kredyty, czy to zwykła pazerność?

Targi mieszkaniowe / Fot. Mikołaj Nowacki, "Słowo Poslkie Gazeta Wrocławska"Dzisiaj wrocławska policja opublikowała informację na temat zatrzymania czterech osób podejrzanych o próbę wyłudzenia kredytu. Dwie z nich to członkowie zarządu dewelopera działającego na Dolnym Śląsku, kolejna jest pracownikiem firmy, a czwarta dyrektorką filii banku.

Jak wynika z komunikatu "Funkcjonariusze prowadząc działania uzyskali informację o sporządzeniu przez dyrektorkę placówki jednego z wrocławskich banków, fikcyjnej umowy kredytowej. Kredyt na kwotę 5 200 tys. zł miał być przyznany jednej z firm deweloperskich, działających na Dolnym Śląsku. Pieniądze te miały być przeznaczone na zakup nieruchomości." Wszystkie cztery osoby zostały aresztowane na dwa miesiące.

W rozmowie telefonicznej z Pawłem Petrykowskim, rzecznikiem prasowym Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - dowiedziałem się że zarówno nazwa banku, jak i dewelopera którego sprawa dotyczy, nie może być podana do publicznej wiadomości.

Czyżby deweloperzy mieli aż tak ogromne problemy ze sprzedażą nowych mieszkań, że muszą uciekać się do prób wyłudzenia kredytu? Utajnienie nazwy dewelopera uratowało go zapewne przed bankructwem, bo jak się łatwo domyślić wielu chętnych miałoby spore obawy przed zakupem mieszkania od firmy której pracownicy wyłudzają kredyty.

Rynek nieruchomości we Wrocławiu działa bardzo prężnie, jednak niektórzy mogli się przeliczyć sądząc, że będzie można w nieskończoność czerpać ogromne zyski z budowy i sprzedaży nowych mieszkań. Sytuacja materialna Polaków i zaostrzenie kryteriów przyznawania kredytów powoduje, że ilość sprzedawanych mieszkań spadła.

Czy ta sytuacja to początek końca niektórych deweloperów?
Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Rzeczowo i zwiężle napisane. Przyjemnie się czyta, choć opisana sytuacja wcale nie jest przyjemna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.