Facebook Google+ Twitter

Deweloper zbankrutował - wyrzucą ludzi z mieszkań?

Jakby to było, gdybyś miał stracić swój dom? Dom, za który zapłaciłeś i który sobie urządziłeś, i nie przez żaden kataklizm, ale przez ludzi. Taka sytuacja grozi mieszkańcom Osiedla Kryształowego w Gdańsku.

 / Fot. Mariusz OW latach 1999-2002 zawarli umowy z deweloperem CT BUDOWLANA SA i zapłacili za swoje mieszkania 100 proc. kwoty ustalonej w umowie. Wprowadzili się, pokupowali wyposażenie, urządzili swoje gniazdka i twierdze. CT BUDOWLANA SA zwlekała z podpisaniem z mieszkańcami Aktów Notarialnych, zaciągnęła ogromny kredyt pod zastaw wybudowanego budynku i w 2003 r. ogłosiła upadłość. Domy mieszkańców Osiedla Kryształowego stały się masą upadłościową, przeznaczoną do zlicytowania aby pokryć długi CT BUDOWLANA SA.

Mieszkańcy złożyli wniosek o wyłączenie ich mieszkań z masy upadłościowej dewelopera – został odrzucony. Złożyli propozycję ugody, aby mogli zatrzymać mieszkania po dopłaceniu 20 proc. wartości mieszkań – propozycja została odrzucona. Złożyli propozycję ugody, aby po dopłacie 60 tys. do 110 tys. zł od mieszkania, mogli je zatrzymać – propozycja została odrzucona. Zaskarżyli postanowienia Sędziego Komisarza – skargi zostały odrzucone.

Sędzia Komisarz postanowił poddać mieszkania pod pisemną licytację. Mieszkańcy Osiedla Kryształowego w Gdańsku Jasieniu, przy ul. Aleksandry Gabrysiak mają zostać wyrzuceni na bruk. Z własnych mieszkań, za które zapłacili 100 proc. należności. Dorośli, małe dzieci, starcy, kobiety w ciąży.

Obecnie, właściciele problematycznych 30 mieszkań, w których żyje ponad 100 osób, wystąpili do sądu z propozycją ugody zbiorowej, na mocy której, w zamian za zatrzymanie mieszkań, zapłaciliby 1,5 mln zł oraz zrzekliby się wierzytelności od mieszkań na kwotę 2,5 mln zł. Jednak sąd zezwolił już syndykowi na odstąpienie od umów sprzedaży mieszkań i oszukani mieszkańcy dostają już pocztą wypowiedzenia swoich umów kupna. Firma CT BUDOWA przestała istnieć, przeciwko jej kierownictwu toczą się procesy, jednak w żaden sposób nie poprawia to sytuacji mieszkańców ul. A. Gabrysiak.

Może czas żeby politycy zajęli się swoimi wyborcami z Osiedla Kryształowego (przy okazji wykorzystując swoje zaangażowanie w konkretny problem, do poprawienia swoich notowań)? Dotąd mieszkańców ul. Gabrysiak oficjalnie poparli: poseł Sławomir Nowak, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Pomaska oraz gdańscy radni. Oszukani i wykorzystani mieszkańcy osiedla założyli Stowarzyszenie Czujących Się Pokrzywdzonymi Przez CT BUDOWLANA „Moje-nie-moje”, którego strona mieści się pod adresem: http://www.moje-nie-moje.pl

Mówi się że realny socjalizm był bez ludzkiej twarzy, a gdzie jest ludzka twarz kapitalizmu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

rufio
  • rufio
  • 22.03.2011 10:07

Dziwne jest to nasze państwo i prawo w nim ustanowione

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 01:57

To jest całkiem ciekawe jak w "państwie prawa" można komuś zapłacić za towar i towar otrzymać a następnie dowiedzieć się że się nie jest jego właścicielem.

Więc narodzie krzycz dalej: "Niech żyje socjalizm (państwo solidarne) niech żyje demokracja (rządy bandy debili)" i wypinaj d. na kopniaki.

Takie stare powiedzenie przychodzi mi do głowy: "chcesz mieć miękkie serce musisz mieć twardą du.ę".

Komentarz został ukrytyrozwiń

"oficjalne poparcie" na pewno ogrzeje ich na zimę. A może jakieś konkretne działania wykonali?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.09.2008 21:29

Pewnie mogą liczyć na lokale socjalne. Taka sama sytuacja jak komuś spłonie mieszkanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.