Facebook Google+ Twitter

"Diabeł się ubrał w ornat i ogonem na mszę dzwoni"?

13 i 14 marca Anno Domini 2012 obradował Episkopat Polski. Tematyka obrad była wielce poważna i - nie ukrywajmy - bardzo na czasie.

Dotyczyła ona problemów pedofilii i innych wynaturzeń seksualnych w łonie Polskiego Kościoła RK. Jak można było się domyśleć, czcigodni zebrani potępili z całą surowością ww. dewiacje we własnym gronie. Potępili, a nawet wydali stosowny dokument w rzeczonej sprawie. Polskie media nagłośniły i ukazały święte oburzenie i przejęcie sprawą wśród uczestników szacownego zgromadzenia. I wszystko byłoby cacy, albo jeszcze ładniej, gdyby nie fakt, że
w trakcie tegoż nagłośnienia pokazano także wizualną stronę zagadnienia, a w tejże oblicza bardzo szacownych zgromadzonych. No i pech, kogóż to nasze oczęta mogły ujrzeć? Otóż wśród czcigodnego gremium ujrzałem najlepszego fachowca od dewiacji seksualnych w Kościele RK arcybiskupa, mojego imiennika, Juliusza Paetza.

Jako że nie wszyscy (szczególnie młodsi) czytelnicy mogą skojarzyć z właściwymi faktami tę wybitną osobistość, należy rzucić okiem na kilka zdarzeń historycznych celem przypomnienia. Otóż równe dziesięć lat temu w marcu 2002 r. dziennikarze jak najbardziej prawomyślnego organu "Rzeczpospolita" ujawnili fakty molestowania seksualnego kleryków poznańskiego seminarium duchownego przez wyżej wspomnianego arcybiskupa. Gdyby to był artykuł w takim na przykład "NIE" czy w innych "Faktach i Mitach", zapewne nikt nie potraktowałby poważnie takich rewelacji, ale informacji z "Rzeczpospolitej" już zlekceważyć nie można było. Z utęsknieniem wielkim oczekiwałem informacji, że właściwy organ wymiaru sprawiedliwości zainteresuje się tą sprawą, bo przecież stosowny paragraf na te zachowania kodeks karny zawierał, pozwolę sobie nawet zacytować: Art. 199.kk. "Kto, przez nadużycie stosunku zależności lub wykorzystanie krytycznego położenia, doprowadza inną osobę do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej, albo do wykonania takiej czynności podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Koniec cytatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Ta choroba w Kościele została zainfekowano już wieki temu.
Lecz jakie możesz mieć pretensje do arcybiskupa skoro; "każdy jest obdarowany przez Boga inaczej" (1 Kor 7,7) , więc ten kapłan "został obdarzony przez Boga inaczej".

Tylko dlaczego Kościół tak bardzo ściga odmienności seksualne wśród osób świeckich?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 19.03.2012 13:18

Kardynale Dziwisz.Otwórz swoje usta i nie milcz!
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski rozwinął tez poruszony w wywiadzie-rzece "Chodzi mi tylko o prawdę" wątek homoseksualizmu w Kościele.

Zapytany, czy podzieli się swoją wiedzą z hierarchami kościelnymi, odpowiedział: Jeśli powstanie fasadowa komisja, to nie ma sensu, żebym mówił o nazwiskach. Ale jeśli powstanie prawdziwa komisja, która będzie chciała wyjaśniać trudne sprawy, to oczywiście.

Dodał, że jego obawy wynikają z obserwacji prac poprzedniej komisji, która zajmowała się problemem lustracji w Kościele - Mam złe doświadczenia z komisją, która nosiła piękną nazwę "Pamięć i Troska”" i która nigdy nie spotkała się z ofiarami donosów tajnych współpracowników SB.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski skrytykował obecność abp Juliusza Paetza na konferencji poświęconej problemowi pedofilii. Jego zdaniem w wyniku takich spraw wierni mają taki obraz, że Kościół nie reaguje na pewne rzeczy, tuszuje i zamiata je pod dywan. Jego zdaniem dla dobra sprawy trzeba tego typu problemy jednoznacznie rozwiązywać.

Zapytany, czy lobby homoseksualne jest silne w Polsce, czy w całym Kościele, ks. Isakowicz-Zaleski powiedział: Myślę, że wszędzie. Nie ma miejsca, gdzie by nie było obecne, na pewno w środowisku rzymskim ono jest szczególnie aktywne. Ale to nie dotyczy tylko Rzymu i Watykanu. Problem w tym, że ja nie napisałem w tej książce żadnej rzeczy, która nie byłaby znana ogółowi duchownych w Polsce. O tym się mówi w czasie różnych spotkań, ale publicznie jest cisza.

Isakowicz w swojej książce wspomina też m.in., jak w czasie studiów w Rzymie został poinstruowany przez księdza z Polski słowami: "Pamiętaj, to jest mafia. Nie wchodź jej w drogę, a w nocy zamykaj drzwi na klucz."
Kardynale Dziwisz dlaczego tuszowałeś afery pedofilów , gdy byleś blisko Jana Pawła II ?!Kim ty jesteś Stanisławie Dziwisz dla nas katolików i uczciwych ludzi?!Dlaczego dalej tuszujesz i zataskasz afery z homoseksualistami i pedofilami??!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 19.03.2012 12:50

NIECH SIĘ WYPOWIE kardynał Stanisław Dziwisz był bardzo blisko Karola Wojtyłło (Papierz Jana Paweł II)obaj byli wysportowani i chłopy na swat ,a jednak byli razem :chłop , z chłopem -może tak napisać :mężczyzna z mężczyzna !
BÓG STWORZYŁ Z ŻEBRA ADAMA EWĘ, BY SIĘ ROZMNAŻALI.
Przebywanie mężczyzny z mężczyzną i to przez kilkadziesiąt lat razem przebywając , jest wbrew WOLI PANA BOGA !
-
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski naraził się krakowskiej kurii ujawnieniem informacji na tema agenturalnej przeszłości księży w Kościele. W najnowszej książce Isakowicz-Zaleski porusza inny drażliwy temat. Mówi o "mafii homoseksualnej", która trzęsie Kościołem.
Za kilka dni ukaże się wywiad rzeka, jakiego ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski udzielił Tomaszowi Terlikowskiemu. W "Chodzi mi o prawdę" ksiądz uderza on w kard. Stanisława Dziwisza i wytyka mu sprzyjanie jednej opcji politycznej.
Ale na tym nie koniec. Najmocniejszym fragmentem wywiadu jest część poświęcona homoseksualizmowi w Kościele. Isakowicz-Zaleski pytany o to, czy homoseksualizm jest problemem w polskim Kościele, odpowiedział: Im wyżej, tym gorzej. Lektura akt bezpieki pokazała mi, że ten wątek przewija się niemal bez przerwy. Z akt tych wynika, że jak sobie kuria nie dawała rady z homoseksualizmem księdza, to go przerzucała do Rzymu. Jak i tam nie było już możliwości ukrycia pewnych spraw, to ksiądz taki wyjeżdżał na placówkę dyplomatyczną w innym kraju - cytuje wywiad "GW".
Ksiądz Isakowicz -Zaleski twierdzi, że środowisko homoseksualne zawsze miało w Watykanie ogromne wpływy. Lobby homoseksualne bardzo dobrze się maskuje, ukrywa i trzyma razem - mówi Isakowicz-Zaleski i dodaje, że lobby gejowskie w Kościele może zniszczyć każdego, kto wejdzie mu na drogę. W wywiadzie przyznaje też, że zna przypadek kurii, w której od biskupa po kamerdynera pracują wyłącznie osoby o takiej skłonności, a w parafiach zna przypadki długotrwałych romansów pomiędzy księżmi.
katolik Dzisiaj 09:47
Na Twoje (konio Wczoraj 12:39 ) wątpliwości a raczej stwierdzenie jest odpowiedź taka .
Zarówno Papierz Jan Paweł II jak i wszyscy ci co idą di kościoła w obrządku rzymsko katolickim są i byli homoseksualistami! Im duchownym taki stan rzeczy odpowiada -CELIBAT ,!Nie to nie jest celibat ,ale ukrywanie swej choroby homoseksualizmu !Dziwisz również tak skrupulatnie ukrywał zboczenia gdy był przy Janie Pawle II jak i teraz!; On(Dziwisz) jako metropolita skrzętnie ukrywa te zboczenia wśród duchownych .
Dość już tej hipokryzji i złodziejstwa w Kościele rzymskokatolickim .Dość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pana "konio" Ma Pan absolutną rację co do gromów i epitetów ściąganych na głowę autora. Prawdę mówiąc już czuję zapach siarki i gorąco ognia piekielnego. Natomiast wszelkie epitety, skierowane w moją stronę odbieram jako potwierdzenie słuszności tego co napisałem. Bo świadczy to o tym, że świętą krowę zabolało. I tak miało być.

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
  • konio
  • 18.03.2012 11:36

Kolejny wściekły atak na kościół-tak prawicowo,katoliccy pajace przebrani za patriotów i chrześcijan nazwą ten artykuł.Wystarczyło jedno wystąpienie PASTUCHA,który zamiast napisać list adekwatny do święta,to "zasiał niezgodę wśród braci"(ponoć jest to grzech najcięższy)Tym listem PASTUCH "załatwił"kościołowi święty spokój-bo każda krytyka tej instytucji będzie spostrzegana jako "atak",a sam "atakujący" będzi kojarzony ze środowiskami "żydów i masonów".Ponadto list dał argumenty katolom z prawicy,którzy z powodu deficytu inteligencji własnej tudzież pomysłu na politykę,ową kwestię "ataków"przyjęli jako sztandar swojej publicznej działalności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jaki pan, taki kram"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.