Facebook Google+ Twitter

Diablo III i Max Payne 3 już dziś! Wielki powrót legend?

W ten sam dzień zbiegły się światowe premiery kontynuacji dwóch legendarnych serii gier: Diablo i Maxa Payne'a. W tę pierwszą polscy gracze mogą zagrać już dziś. Na nowe przygody Maxa w wydaniu konsolowym trzeba będzie poczekać jeszcze trzy dni, zaś wersja pecetowa ukaże się 1 czerwca.

Sonda

Bardziej czekasz na...

 / Fot. materiały prasoweWiększość graczy na całym świecie jest zgodna - Diablo to przełom, rewolucja i najwybitniejszy przedstawiciel gatunku hack'n'slash. Na kontynuację serii świat czekał aż 12 lat - wtedy to studio Blizzard (twórcy takich bestsellerów jak World of Warcraft czy StarCraft) wydało część 2. i dodatek do niej. Autorzy mają tym razem położyć znacznie większy nacisk na aspekty fabularne, zaś akcja toczyć się będzie 20 lat po zwycięskiej walce z demonem w części 2. Tym razem ponownie otrzymamy zestaw predefiniowanych bohaterów do wyboru.

Jedną z najciekawszych innowacji, jaka pojawi się w Diablo III jest tzw. dom aukcyjny, w którym gracze będą mogli kupować i sprzedawać sobie nawzajem przedmioty zdobyte podczas rozgrywki. Warto nadmienić, że walutą używaną w tych transakcjach ma być zarówno złoto zdobywane w grze, jak też prawdziwe pieniądze. Wszystkie sieciowe aspekty gry (łącznie z jej ściągalną wersją) mają być dostępne za pośrednictwem usługi Battle.net.

Światowa i polska premiera gry na pecety już dzisiaj. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej.

 / Fot. materiały prasoweHistoria serii Maxa Payne’a nie sięga co prawda tak daleko, jak gra studia Blizzard (ta zadebiutowała w 1996), ale również może poszczycić się rzeszą wiernych fanów. Po gorąco przyjętej części 1. (stało za nią studio Take-Two Interactive) i podobnie odebranej "dwójce" z roku 2003, wszelkie ruchy ze strony twórców gry ucichły. Premiera 3. części (którą, podobnie jak poprzedniczkę, tworzy studio Rockstar) była ciągle przekładana już od końca 2009 r. Mimo tego faktu, nie trzeba raczej obawiać się o jakość efektu finalnego - Rockstar Games to po prostu eksperci w kwestii gier TTP akcji. Wystarczy przypomnieć sobie niezwykle popularną serię Grand Theft Auto.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

... Ale warto było czekać 12 lat. Jak na razie tylko jedna noc zarwana. ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Piotr - dziękuję za czujność :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 15.05.2012 10:18

Nie no aż 2012 lat to ja nie czekałem, tylko 12.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.