Facebook Google+ Twitter

„Diablo” Włodarczyk o Soczi: „Będę kibicował naszym sportowcom”

Wywiad z Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem o piłkarskich umiejętnościach, Arturze Szpilce po powrocie z USA i komu będzie kibicował w Soczi.

Krzystof Zauważyłam, że ostatnio często pojawiasz się na boisku piłkarskim. Czy gdybyś nie został świetnym bokserem byłbyś dobrym piłkarzem?
Jak mówiłem wcześniej koledze, z którym rozmawiałem ja mam troszeczkę dwie drewniane nogi do piłki nożnej i nawet teraz po tylu latach boksowania kiedy próbuję kopnąć piłkę i strzelić bramkę nie wychodzi mi to najlepiej, ale myślę, że jakbym trenował daną dyscyplinę sportową to chciałbym dojść do perfekcji. W boksie staram się być perfekcyjny i doskonały. Tak samo w piłce nożnej, na pewno starałbym się grać na najwyższym poziomie.

W komentarzu po ostatniej walkę Artura Szpilki stwierdziłeś, że o jego porażce zadecydowały błędy w myśleniu. Co mógłby osiągnąć Szpilka na zawodowym ringu gdyby wyeliminował te błędy?
Po pierwsze musi dojść do pewnego poziomu spokoju, koncentracji, myślenia o tym co jest najważniejsze, a nie o tym co gdzieś jest tam z tyłu za nim i powinien nie zajmować się, że tak powiem „pierdołami”. Co by osiągnął Artur? Na pewno wygrałby tą walkę, posunąłby się do przodu i wiele innych walk wygrałby bardziej przekonywująco. Walk, które tak jak na przykład walka z Brianem Minto trwała całe dziesięć rund, a powinna skończyć się już po piątej. Gdzieś tam moim zdaniem te rozbicia Artura wynikają z jego charakter i temperament, który nie pozwala mu się do końca skoncentrować i sprawia, że niektóre walki wyglądają jak wyglądają. Mam nadzieję, że będzie tak jak sam powiedział kiedy to po powrocie ze Stanów przyszedł na salę bokserską i „rzucił” w moim kierunku „muszę jednak z Tobą poćwiczyć na co dzień i nauczyć się troszeczkę obrony”.

A czy zdradzisz nam swoje plany na 2014 rok?
Mam nadzieję, że stoczę przynajmniej trzy walki no i oczywiście, że wszystkie będą zwycięskie.
A czy zobaczymy Cię znowu na boisku piłkarskim?
Jeśli będę przygotowywał się i trenował to myślę, że nie. Jako kibica oczywiście jak najbardziej, ale jako gracz nie za bardzo.

Czy będziesz oglądał zimowe igrzyska w Soczi?
Tak i będę kibicował naszym sportowcom, wszystkim bez wyjątku. Nie mam pamięci do nazwisk, ale będę kibicował całej naszej reprezentacji, która tam pojedzie i mam nadzieję, że przynajmniej w każdej dyscypliny przywiozą chociaż jeden medal.

Dziękuję bardzo.
Dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.