Facebook Google+ Twitter

"Diablo" wyskoczy w Spodku o północy

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-04-07 07:31

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk chce przyciągnąć do „Spodka” blisko dziewięć tysięcy kibiców. Tysiąc złotych będą kosztowały najdroższe vip-owskie bilety na pięściarską "Noc Mistrzów", która 26 maja odbędzie się w katowickim "Spodku". Ich nabywcy zasiądą tuż obok ringu, a do swojej dyspozycji będą mieli catering obejmujący całą gamę bankietową, również tą związaną z napojami.

- W sumie mamy do dyspozycji 8.800 miejsc. Przekrój cenowy biletów jest szeroki. Najtańsze miejsca, na górnych sektorach, wyceniliśmy na 35 i 50 złotych, w środkowych 80, a w dolnych 90 i 120. Krzesła w tylnych rzędach przy ringu to 160 zł, natomiast te umieszczone za vip-owskimi 360 i 600, przy czym ten obszar catering też obejmie - wyliczył Piotr Werner, współpracownik szefa Hammer KnockOut Promotions, Andrzeja Wasilewskiego. - Sprzedaż wejściówek rozpoczęła się wczoraj na stronie www.kupbilet.pl i może się tak zdarzyć, że będzie to jedyna forma ich dystrybucji.Krzysztof „Diablo” Włodarczyk chce przyciągnąć do „Spodka” blisko dziewięć tysięcy kibiców.
Co kibice otrzymają w zamian za swoje pieniądze?
- To będzie największa i najciekawsza dotychczas impreza bokserska organizowana w Polsce. Główny punkt programu to rewanżowa walka o mistrzostwo świata IBF w wadze juniorciężkiej pomiędzy Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem i Amerykaninem Steve Cunninghamem, ale także dwa poprzedzające ją pojedynki będą się toczyły o mistrzowskie pasy. Rafał Jackiewicz będzie bronił tytułu IBC w półśredniej, natomiast śląski pięściarz Damian Jonak stanie przed szansą zostania młodzieżowym mistrzem świata WBC. Do 16 kwietnia federacje przyślą po trzy nazwiska ich potencjalnych rywali, z których wybierzemy najciekawsze oferty. Program uzupełnią trzy walki rankingowe - stwierdził Werner.
Nie wiadomo, czy na udział w gali zdecyduje się Tomasz Adamek, który nie jest związany z HKP. - Nie uzależniajmy wielkości tej imprezy od startu Adamka. To nie jest jego gala, ale dostał na nią zaproszenie, decyzja należy do niego. Ale zapewniam, że nawet jeśli odmówi, to nikt nie poczuje niedosytu - zapewnia Werner.
Zadowoleni mają być też sami pięściarze. Biorąc pod uwagę budżet gali, który wynosi 800.000 dolarów, Włodarczyk, który niezależnie od wyniku pojedynku zgarnie trzy czwarte puli przewidzianej na walkę wieczoru, może liczyć na 600.000 złotych zysku.
- Spekulacje zostawiam dziennikarzom - ucina jednak temat organizator "Nocy Mistrzów".
Nazwa imprezy nie jest zresztą przypadkowa. Walki o pasy rozpoczną się o godzinie 22.30, gdy transmisję rozpocznie "otwarty" Polsat, a to oznacza, że "Diablo" wyskoczy z szatni do ringu dopiero około północy.
Rafał Musioł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.