Facebook Google+ Twitter

DialNet Masters. Dlaczego warto wziąć udział w tej olimpiadzie?

Tytuł "Mastersa" internetu, netbooki, iPody, gadżety, dyplomy i zaświadczenia oraz nagroda główna: wycieczka do Stanów Zjednoczonych czeka na laureatów wielkiego finału Olimpiady DialNet Masters we Wrocławiu.

Olimpiada DialNet Masters to największa inicjatywa tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. I edycja zasięgiem obejmowała całe województwo dolnośląskie, natomiast V to ogólnopolskie przedsięwzięcie, które skupia 4643 pięcioosobowych drużyn, czyli 23 215 uczestników.
„To precedens” - mówią organizatorzy.

Wystartowała V edycja DialNet Masters

17 marca 2011 r. w budynku Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbyła się konferencja prasowa dotycząca Olimpiady DialNet Masters w związku z kończącym się II etapem testów okręgowych przeprowadzanych on-line. Organizator Olimpiady, operator telekomunikacyjny DIALOG oraz pełniący funkcję patronatu honorowego, Urząd Komunikacji Elektronicznej wraz z patronatami merytorycznymi starali się odpowiedzieć jaki jest cel przeprowadzania tego typu przedsięwzięcia.

Etyka w kontekście internetu jest koniecznością


Olimpiada DialNet Masters to nie tylko rywalizacja ambitnych zespołów o zaszczytne miano „Mastersów” internetu. To przede wszystkim daleko idąca idea propagowania pozytywnych wartości w sieci, szczególnie wśród nastolatków. W tym właśnie celu organizatorzy, przy wsparciu samych uczestników Olimpiady, stworzyli Kodeks Etyczny Mastersa, będący swego rodzaju kierunkowskazem dla młodych użytkowników internetu. Na pytanie dlaczego Kodeks Etyczny Mastersa jest tym właściwym, odpowiedziała Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej: "Kodeks jest jasny i przejrzysty i co najważniejsze, współtwórcami są Ci, do których jest skierowany, przez to warty jest poparcia".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Grzegorz Gendźwiłł
  • Grzegorz Gendźwiłł
  • 17.03.2011 22:29

Od kilku lat jestem opiekunem grup uczniów biorących udział w Dialnetmasters. Zawsze docieraliśmy w kilka zespołów do Półfinału lub nawet finału.
Niestety, Olimpiada "schodzi na psy", a przynajmniej nie ewoluuje we własciwym kierunku.
Nieprawdą jest, że wraz z kolejnymi etapami rośnie stopień trudności. Etapy półfinałowe są raczej zabawą niż Olipiadą Informatyczną. Co zaś się tyczy etapów on-line - > były ciekawe ale coraz bardziej wyglądają na wytwór chorej wyobraźni szalonego informatyka. Pytania z księżyca w rodzaju "jakie powody wg GUS podawali uczestnicy badań statystycznych jako główny powód braku dostępu do internetu w latach 2008-2010" mają zapewne wykazywać sprawność posługiwania się wyszukiwarką, podobnie z resztą jak szereg technicznych pytań na poziomie PONADuniwersyteckim dotyczących wybranych, róznorodnych, często już nie stosowanych protokołów, metod i mechanizmów Internetu.
Tylko jaki pożytek, poza marketingowym z takiej metody odpytywania?
Uczniowie nie wiedzą najczęściej nawet o co chodzi w zarysie, zniechęcają się, mimo, że w kolejnych latach rośnie ilość drużyn, także w moich szkołach.
Warto tak ich motywować, by przy całej wiedzy Internetu, coś poza "wyszukiwarkowaniem" zostało im w głowie.
A tu.. ani zakresu wstępnego, ani rozwiązań sprzed roku, ani logicznego podejścia do tematu nie widzę.
Część pytań sformułowano z błędami literowymi i niejasno.
Oto jeden zaledwie przykład >> Jaką część wysyłanych maili w roku 2009 stanowił spam? !!Gdzie? w Polsce? Na świecie? Średnio? Czy może wartość szczytowa?
To samo - co do zasad wypełniania odpowiedzi - kiedy wiele kiedy jedna jest prawidłowa? Jak punktowane? Niby widać to już w konkursie ale wcześniej - nikt nic nie wie.
Zginęły także gdzieś po drodze zadania dodatkowe - a dawały spore pole do popisu i mogły uaktywniać kreatywnych.
Niestety, nie mogę być jutro na konferencji - dziś dopiero pojawiła się o niej informacja, ale chętnie zadałbym na ten temat kilka dalszych pytań.
Marketingowo - 4plus - Edukacyjnie .. 3 na szynach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.