Facebook Google+ Twitter

Dialog Muzyczny Wrocławia - Konrad Imiela śpiewa Waitsa

30 maja we wrocławskiej klubokawiarni Mleczarnia przy ul Włodkowica 5 odbędzie się koncert Konrada Imieli, który zaprezentuje "Piosenki Toma Waitsa”.

Plakat koncertowy. / Fot. PlatakKonrad Imiela jest obecnie aktorem Teatru Muzycznego Kapitol, zaś Tom Waits należy do jego ulubionych artystów. Imiela ukończył w 1994 r. Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu. Już wcześniej jednak, bo w 1992 r. zadebiutował w Teatrze Polskim w "Ani z Zielonego Wzgórza”, zaś w 1993 r. uczestniczył w Koncercie Laureatów XIV Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Od tego czasu ma na swym koncie liczne role w różnego rodzaju spektaklach, a nawet w serialu telewizyjnym "Pierwsza Miłość”.

Tom Waits, którego piosenki ma interpretować, to niezwykle płodny, choć równocześnie mało doceniany artysta – zajął pierwsze miejsce na liście magazynu "Rolling Stone” Najbardziej Niedocenianych Artystów Ameryki. Szerszej publiczności w Polsce może się głownie kojarzyć z płytą wydaną w 2003 r. przez Kazika Staszewskiego "Piosenki Toma Waitsa”, gdzie zaprezentowane zostały interpretacje 19 utworów w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego. O jego głosie mówi się, iż brzmi, jakby zjadł wiadro zardzewiałych gwoździ i popił je beczką rumu. Jest na tyle charakterystyczny, że nie sposób pomylić go z jakimkolwiek innym. Zarówno jednak głos, jak i muzyka stanowią jedynie tło do świetnych i oryginalnych tekstów.

Poza muzyką Tom Waits występował również jako aktor w wielu filmach – współpracował między innymi z Francisem Fordem Coppolą ("The Outsiders", "Rumble Fish", "Cotton Club", "Drakula") i Jimem Jarmushem ("Poza Prawem", "Mystery Train", "Kawa i Papierosy"). Użyczał także do spółki z Nickiem Cavem głosu Kapitanowi Hookowi w "Shreku II".

Konrad Imiela już raz dał się poznać jako wielbiciel Waitsa. W 1995 r. podczas XVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej uczestniczył w spektaklu "Rybi Puzon” (Swordfishtrombones, to nazwa albumu T. Waitsa) w reżyserii Wojciecha Kościelniaka złożonego z utworów Toma Waitsa.

Podczas występu w Mleczarni aktorowi akompaniować będzie Adam Skrzypek. Koncert rozpocznie się o godz. 20. Ceny biletów, to 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.