Facebook Google+ Twitter

Dialogi o chomiku, czyli "Rzeź" Romana Polańskiego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-16 03:16

"Rzeź" to trzecia komedia w dorobku Romana Polańskiego. Tym razem zekranizował sztukę Yasminy Rezy "God of Carnage", znanej w Polsce jako "Bóg mordu". Nazwisko reżysera oraz gwiazdorska obsada sprawiły, że film był jedną z najbardziej oczekiwanych premier 2011 roku. 20 stycznia "Rzeź" zawita do polskich kin. Czy warto wybrać się do kina?

plakat filmu / Fot. materiały prasoweHistoria zaczyna się dość ciekawie. Rodzice dwóch chłopców, którzy wszczęli między sobą bójkę, spotykają się, aby porozmawiać i ustalić dalsze postępowanie w tej sprawie. Rodzice pobitego chłopca, prostolinijny Michael (John C. Reilly) i budząca sympatię Penelope (Jodie Foster) zapraszają do swojego mieszkania rodziców prowodyra bójki, Nancy (Kate Winslet) i Alana (Christoph Waltz), ułożoną i elegancką nowojorską parę.

Krótka rozmowa o dzieciach, którą można było szybko zakończyć zamienia się we wzajemne oskarżenia i pretensje, a spotkanie staje się pretekstem do podjęcia ekspresowej terapii małżeńskiej, wojny płci i bitwy charakterów. Wszystko w jednym i wszystko zakrapiane szkocką. Oraz... okraszone wymiocinami. Początkowy podział na rodziców zostaje szybko zatarty, a bohaterowie przestają skupiać się na właściwym celu spotkania.

Często zmieniając fronty, zaczynają zajmować się sobą nawzajem, swoimi wadami i tym, co uznają za wady. Krytykują zatem prawo do wolności dla chomików, wyśmiewają zamiłowanie do Afryki, uznają za naganne palenie w domu. Czyli kłócą się, ale kłócą się o bzdury. I, o dziwo, właśnie te bzdury budzą zdziwienie u ich współmałżonków. Należałoby zadać sobie pytanie: czy ja znam człowieka, z którym żyję pod jednym dachem? To pytanie jednak nie pada. Może dlatego, że zostało przytłumione ciągle dzwoniącym telefonem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.