Facebook Google+ Twitter

Diamenty w Warszawie

Od 7 do 8 marca w Głównej Auli Politechniki Warszawskiej, podczas trwającej tam Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich odbędzie się pokaz diamentów.

Pracownica genewskiego domu aukcyjnego Sotheby's prezentuje 1 bm. unikatowy brylant o barwie D. 84-karatowy brylant, którego wartość wyceniono na 15-16 mln dolarów / Fot. PAP/EPA/SALVATORE DI NOLFIRóżne szlify diamentów prezentowane przez Michelson Diamonds to największa atrakcja tegorocznej giełdy w Warszawie. Diamenty prezentowane będą po raz pierwszy podczas 47 Giełdy Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich. Będzie można podziwiać szeroką gamę samorodków.

Diamenty są najbardziej wyszukiwanymi kamieniami szlachetnymi na świecie. Występują w różnych odcieniach szarości, żółci oraz brązu. Najbardziej cenione są czyste, bezbarwne samorodki o masie przekraczającej 0,3 karata. Są niezwykle drogie. Wartość diamentu zależy jego czystości i koniunktury na rynku. Przyjmuje się, że diament o wadze 100 karatów jest warty około 850 tysięcy złotych.

Tylko 10-12 proc. wydobywanych kamieni ma wartość jubilerską. Największy jak dotąd diament odnaleziono w 1905 roku w RPA. Ważył 3106 karatów i został podzielony na 9 kawałków. Z jednej części oszlifowano brylant o wadze 530,2 karatów, który został nazwany Wielką Gwiazdą Afryki. Przed podzieleniem diament wart był około dwudziestu pięciu milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.