Facebook Google+ Twitter

Diaspora - nowy konkurent Facebooka

15 września zadebiutował nowy amerykański serwis społecznościowy - Diaspora, który ma być największym konkurentem Facebooka. W serwisie będzie można m.in. wymieniać dane bezpośrednio pomiędzy podłączonymi komputerami oraz tworzyć grupy znajomych, którzy sami będą decydować o poziomie otwartości na innych.

W środę, 15 września, zadebiutował nowy amerykański serwis społecznościowy - Diaspora, który ma być największym konkurentem Facebooka. Diaspora jest połączeniem serwisu społecznościowego, sieci P2P i agregatora wiadomości. Nowością będzie m.in. możliwość tworzenia grup znajomych, którzy sami będą decydować o poziomie otwartości na innych.

Ta ostatnia opcja może przesądzić o sukcesie Diaspory - największym problemem Facebooka jest bowiem komercyjne wykorzystywanie danych osobowych użytkowników. Jak podaje Newsweek, w USA uruchomienie serwisu spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem inwestorów i mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

hejaa
  • hejaa
  • 10.10.2010 10:52

Zamiast używać fb wolę spotkać się ze znajomymi w rzeczywistości, zagrać w coś, porozmawiać itp.
Serwis, który może być przydatny to synergyonline.org

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba nieco się pogubiłam... Diaspora w końcu wystartowała czy nie? Z moich informacji wynika bowiem, że 15 września, o którym Pani pisze - okazał się falstartem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.