Facebook Google+ Twitter

DiCarlo: Wszyscy nienawidzą sposobu aktualizacji Firefoxa

Były pracownik Mozilli oraz współtwórca Firefoxa, Jono DiCarlo, pisze to, co myśli większość użytkowników tej popularnej przeglądarki internetowej.

Sonda

Której przeglądarki internetowej używasz?

Mozilla Firefox, strona internetowa / Fot. ScreenNieustanne wydawanie aktualizacji do Firefoxa sprawiły, że przeglądarka traci na popularności. Większość użytkowników nienawidzi pobierania poprawek do tej samej przeglądarki, a sam proces aktualizacji zabił jej reputację.

W swoim tekście Jono DiCarlo wymienia trzy największe wady przeglądarki. Pierwsza to według niego instalowanie aktualizacji oraz późniejsze restartowanie aplikacji. Przerywa to pracę, czyli to, co właśnie robiliśmy. Druga - wcześniej zainstalowane poprawki wyłączają rozszerzenia. I ostatnia, czyli zmiany w samym interfejsie użytkownika, które sprawiają, że programu uczymy się od nowa.

Jednym z największych zarzutów DiCarlo jest to, że Mozilla zaczęła niepotrzebny wyścig z Google Chrome o to, kto będzie miał wyższy numer nowej wersji przeglądarki. Liczba przypomnień poganiających do zaktualizowania doprowadza użytkowników do szału, a sam program robi się coraz bardziej natrętny. Przeglądarka Google robi to sama, po cichu i bez zaangażowania użytkownika - dodaje DiCarlo.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na szczęście używam tego programu sporadycznie, więc jak go sobie zaktualizuję od czasu do czasu, to nie ma tragedii...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj, chyba ten DiCarlo ma rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.