Facebook Google+ Twitter

Die Welt: Islamiści zabijają kibiców mundialu

W Nigerii i Kenni dochodzi do niezwykle brutalnych mordów na kibicach mundialu. Grupy terrorystyczne islamistów al-Shabaab i Boko Haram zamordowali już dziesiątki ludzi. Uważają bowiem, że wszystko co przychodzi z Zachodu jest totalnym złem

nullJuż nie poraz pierwszy terroryści jako swój cel ataków wybrali kibiców. We wtorek, zamachowiec-samobójca w prowincji Yobo , w północnej Nigerii zabił wielu ludzi.
Wg. opinii władz zamachowiec przyjechał na trójkołowym transporterze i odpalił ładunek wybuchowy. Było tak wielu rannych, że pracownicy miejscowego szpitala nienadążali z liczeniem. Sprawcą tego zamachu miał być grupa terrorystyczna Boko Haram.

W niedzielę, w nadmorskiej miejscowości Mpeketoni, w Kenii zostało zamordowanych 48 osób. Ataku dokonali zamaskowani napastnicy a jak twierdził rzecznik policji była to terrorystyczna organizacja al-Schabab. Dwa dni później prezydent Kenii zaprzecza, jakoby za tym zamachem stała organizacja al-Schabab . Twierdził natomiast, że chodziło o "podziały etniczne" a za zamordowanie tych ludzi odpowiedzialne są lokalne, polityczne sieci. W 2007 r. zaraz po wyborach zginęło ponad 1000 osób w walkach pomiędzy rywalizującymi między sobą grupami etnicznymi.

W obu terrorystycznych organizacjach piłka nożna jest grą nie pożądaną. N niektórych obszarach Somalii jest zakaz gier piłkarskich, wyjątek stanowią mężczyźni noszący koszule i spodnie z długimi rękawami. Również gra musi być zakończona 15 min przed modlitwą.

Jeżeli jeden z przeznaczonych na zamachowców - samobójców klnie podczas meczu, grozi mu wygnanie z "Samobójczej Brygady" a to jest największy wstyd dla organizacji.

W Nigerii, grupa terrorystyczna wyłapała ok. 200 dziewczyn ze szkół, twierdząc, że zachodnia edukacja jest dla nich zakazana. Tak więc wszystko co wiąże się jest złe i zakazane.
Władze obawiają się, że terror może rozciągnąć się na rejony zamieszkane na południe przez chrześcijan. We wtorek zostało aresztowanych 454 mężczyzn i 8 kobiet, którzy mogą mieć powiązania z Boko Haram.

Boko Harmam dokonało wielu krwawych zamachów. Rada Bezpieczeństwa ONZ umieściła Boko Haram na liście organizacji terrorystycznych powiązanych z Al - Kaidą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.