Facebook Google+ Twitter

Diecezja kielecka: Pierwsza Komunia Święta o rok później

Szykują się poważne zmiany zasadach przystępowania dzieci z diecezji kieleckiej do I Komunii Świętej. Postanowieniem biskupa diecezjalnego kieleckiego, Kazimierza Ryczana do tego sakramentu przystępować będą dzieci pod koniec III klasy szkoły podstawowej.

 / Fot. Przemysław Koryciński/W24Dotychczas po raz pierwszy sakrament Eucharystii pod postacią hostii przyjmowali uczniowie klasy II szkoły podstawowej. W diecezji kieleckiej ma się to zmienić. W dekrecie biskupa Ryczana, wydanym na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego, a podpisanym 12 czerwca 2012 roku czytamy, iż sakrament I Komunii Świętej będzie udzielany pod koniec trzeciej klasy szkoły podstawowej. Postanowienie biskupa Kazimierza Ryczana dotyczy dzieci, które rozpoczną naukę w I klasie podstawówki 1 września 2012 roku. "Tym samym rozpoczną one trzyletnie przygotowanie do sakramentu pojednania i pokuty i Pierwszej Komunii Świętej, w oparciu o podręczniki zatwierdzone do katechizacji w szkołach znajdujących się na terenie Diecezji Kieleckiej" - czytamy w dekrecie biskupa kieleckiego.

Jak od wszystkich przepisów, także od tego istnieją odstępstwa. "Indywidualne skrócenie tego trzyletniego przygotowania jest możliwe w szczególnych i uzasadnionych przypadkach i winno być zgodnie wypracowane przez rodziców, duszpasterzy i katechetów oraz zaakceptowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach" - pisze w dekrecie dotyczącym Pierwszej Komunii Świętej w Diecezji Kieleckiej biskup Kazimierz Ryczan.

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

katalpa
  • katalpa
  • 15.06.2012 14:44

myśląc twoimi kategoriami moherku (cóż za trafiona ksywka!) nie należałoby pisać o pożarze w Pcimiu, bo to sprawa tamtejszej straży pożarnej i pogorzelców; o zadymie pod krzyżem, bo to sprawa krzyżowców z Krakowskiego, a nie Polski całej itd. Rozszerz swoje horyzonty, myśl globalnie, nie radiomaryjnie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościół powinien sie też zastanowić nad kwestią chrzcin np. po 15 roku życia.
Chrzest powinien być przyjmowany świadomie, tylko wtedy coś znaczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moherek
  • moherek
  • 14.06.2012 20:55

Tez sobie wymysliles temat.(1) To sprawa parafii a nie Polski całej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.