Facebook Google+ Twitter

Diecezja Tarnowska ma nowego biskupa pomocniczego

Benedykt XVI mianował księdza prałata Wiesława Lechowicza, dotychczasowego rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej.

Informację o wyborze nowego biskupa pomocniczego podaje dziś w komunikacie ks. Józef Kowalczyk, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ks. Wiesław Lechowicz pochodzi z Dąbrowy Tarnowskiej, ma 45 lat. Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz przez 4 lata w Krościenku nad Dunajcem, a następnie przez rok w parafii św. Jadwigi w Dębicy. Potem został wysłany na studia do Rzymu. Ukończył studia z teologii pastoralnej w Ateneo Romano della Santa Croce. Tam, w 1996 roku, obronił rozprawę doktorską. Studiował również prawo kanoniczne w Instytucie Prawa Kanonicznego przy PAT w Krakowie, gdzie uzyskał tytuł licencjata.

Od 1997 r. wykładał homiletykę, później także teologię pastoralną na Wydziale Teologicznym w Tarnowie. W roku 1998 został mianowany kapelanem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca. Po zwolnieniu z tej funkcji był m.in. prefektem, a potem rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Przyjęcie przez Biskupa Nominata sakry biskupiej będzie miało miejsce 16 lutego 2008 r., o godz. 12.00, w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Jako hasło biskup wybrał zawołanie: „Do końca umiłować”.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.