Facebook Google+ Twitter

Diecezjalna Akademia Rodziny w Sosnowcu

- Dziś lansowany jest model singla. Ale nic nie zastąpi rodziny - mówił biskup Grzegorz Kaszak 23 stycznia podczas II Zjazdu Diecezjalnej Akademii Rodziny w Sosnowcu. Zajęcia w Akademii odbywają się od 12 grudnia.

Biskup Grzegorz Kaszak / Fot. rk/pciBiskup sosnowiecki wskazywał w swoim wykładzie na konsekwencje publicznego mówienia o nauce Kościoła. Wspomniał o anglikańskim pastorze skazanym w Wielkiej Brytanii za nietolerancję wobec homoseksualistów. Biskup nawoływał jednak aby nie odstępować od swoich przekonań. Uczestnikom Akademii Rodziny zwrócił również uwagę na model rodziny kreowany w mediach i serialach. - Zobaczcie te najpopularniejsze seriale i zwróćcie uwagę na rodziny - mnóstwo rozwodów i brak Boga. No chyba, że któryś aktor powie "o Boże" – mówił bp Kaszak.

Drugim prelegentem był ginekolog Ireneusz Orman. Opowiadał on o początkach swojej praktyki lekarskiej. O przepisywaniu kobietom leków antykoncepcyjnych oraz konsekwencjach jakie to niesie dla kobiety, ale i samego lekarza. - Prosiłem Boga by nikt mnie nie prosił o przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych. Tak było przez kilka miesięcy - wspominał Orman. Jak mówił, po kilku miesiącach miał już Bożą siłę, aby powiedzieć pacjentce, że nie przepisze leków antykoncepcyjnych, bo uważa to za zło.

Lekarz opowiedział również o błędnym przekonaniu, że w publicznych placówkach ochrony zdrowia, lekarz musi wypisać leki antykoncepcyjne. - W polskim prawodawstwie jest klauzula sumienia pozwalająca lekarzowi odmówić wykonania zabiegu, jeśli jest sprzeczne z jego przekonaniami - mówił.

Drugi zjazd Akademii Rodziny rozpoczęły jasełka, które wystawiły dzieci z parafii Świętej Trójcy w Będzinie. Jasełka przygotował Karol Kojkoł, aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Diecezjalną Akademię Rodziny zainaugurowano 12 grudnia 2009 r. Cykl wykładów dotyczących rodziny potrwa do końca roku. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Organizatorem Akademii Rodziny jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Sosnowieckiej. Wykłady dostępne są w internecie na http://www.facebook.com/pages/Diecezjalna-Akademia-Rodziny/241974285168. Jak poinformowali organizatorzy, portal edukacyjny e-akademiarodziny.pl uruchomiony zostanie w lutym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.