32881 miejsce

Diecezjalni pokonali zakonników

W niecodziennym meczu piłkarskim, rozegranym 27 października na stadionie I KS Ślęza Wrocław, we Wrocławiu, w ramach I rundy XI Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych, MWSD Wrocław pokonał WSD "Antonianum" 9:2.

WSD "Antonianum" - MWSD / Fot. OFMStroje zamiast habitów i sutann, ochraniacze zamiast klęczników i boisko zamiast kaplicy. W takich niecodziennych warunkach spotkali się ze sobą zakonnicy franciszkańscy i klaretyńscy (WSD "Antonianum") z klerykami diecezjalnymi (MWSD Wrocław). Pogoda nie sprzyjała do rozegrania meczu - dzień był zimny, na dodatek padał silny deszcz, co spowodowało, że murawa była mokra, a piłka śliska.

Dość szybko wpłynęło to na wynik meczu, gdyż w pierwszych minutach obrona "Antonianum", która ślizgała się na boisku jak narciarze na stoku, popełniła fatalne błędy i goście po strzałach Krzysztofa Tomczyka i Marka Leśniaka objęli prowadzenie 2:0. Gospodarze nie padli jednak na kolana i rzucili się do ataku. Szybko przyniosło to zasłużony efekt - po strzale Urbana Bąka i kapitalnej obronie Arkadiusza Gottera, Kamil Tymecki zachował się jak rasowy snajper. Był tam, gdzie napastnik być powinien i pewnie strzelił bramkę kontaktową.

Gdy już się wydawało, że mecz się wyrówna i zaczniemy oglądać ostrą, wyrównaną walkę, znów dała o sobie znać murawa i fatalne błędy obrony "Antonianum". Pomimo sporadycznych ataków, goście całkowicie przejęli inicjatywę: robili na boisku co chcieli, szczególnie w ataku, gdzie Marek Leśniak i Krystian Bałaz zdobywali kolejne bramki. Do przerwy było więc 1-6.

Po przerwie i przeprowadzeniu kilku zmian w obu zespołach, gospodarze zaczęli mocniej atakować, co powodowało gubienie się zawodników MWSD – jednak inicjatywa i tak należała do nich, co przypieczętowali zdobyciem kolejnych bramek przez Krystiana Bałaza i Marka Leśniaka.