Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30885 miejsce

Diecezjalni pokonali zakonników

W niecodziennym meczu piłkarskim, rozegranym 27 października na stadionie I KS Ślęza Wrocław, we Wrocławiu, w ramach I rundy XI Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych, MWSD Wrocław pokonał WSD "Antonianum" 9:2.

WSD "Antonianum" - MWSD / Fot. OFMStroje zamiast habitów i sutann, ochraniacze zamiast klęczników i boisko zamiast kaplicy. W takich niecodziennych warunkach spotkali się ze sobą zakonnicy franciszkańscy i klaretyńscy (WSD "Antonianum") z klerykami diecezjalnymi (MWSD Wrocław). Pogoda nie sprzyjała do rozegrania meczu - dzień był zimny, na dodatek padał silny deszcz, co spowodowało, że murawa była mokra, a piłka śliska.

Dość szybko wpłynęło to na wynik meczu, gdyż w pierwszych minutach obrona "Antonianum", która ślizgała się na boisku jak narciarze na stoku, popełniła fatalne błędy i goście po strzałach Krzysztofa Tomczyka i Marka Leśniaka objęli prowadzenie 2:0. Gospodarze nie padli jednak na kolana i rzucili się do ataku. Szybko przyniosło to zasłużony efekt - po strzale Urbana Bąka i kapitalnej obronie Arkadiusza Gottera, Kamil Tymecki zachował się jak rasowy snajper. Był tam, gdzie napastnik być powinien i pewnie strzelił bramkę kontaktową.

Gdy już się wydawało, że mecz się wyrówna i zaczniemy oglądać ostrą, wyrównaną walkę, znów dała o sobie znać murawa i fatalne błędy obrony "Antonianum". Pomimo sporadycznych ataków, goście całkowicie przejęli inicjatywę: robili na boisku co chcieli, szczególnie w ataku, gdzie Marek Leśniak i Krystian Bałaz zdobywali kolejne bramki. Do przerwy było więc 1-6.

Po przerwie i przeprowadzeniu kilku zmian w obu zespołach, gospodarze zaczęli mocniej atakować, co powodowało gubienie się zawodników MWSD – jednak inicjatywa i tak należała do nich, co przypieczętowali zdobyciem kolejnych bramek przez Krystiana Bałaza i Marka Leśniaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ludwik Kuśmierczyk
  • Ludwik Kuśmierczyk
  • 24.10.2010 07:06

Kościół powinien już być dawno zdelegalizowany, z uwagi na fakt ogłupiania obywateli państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właściwy kierunek. Trochę więcej życia, życiowości. Trochę mniej bujania w obłokach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla diecezjalnych ale i tak kibicuję zakonnikom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 20:37

Dziękuję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elu, to mistrzostwa Polski.
W całym kraju odbywają się teraz mecze eliminacyjne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.10.2009 20:05

Czy w innych rejonach Polski też odbywają się mecze zakonnicy/diecezjalni, czy to tylko lokalny zwyczaj?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może Smuda powinien się przyjrzeć bliżej tym drużynom. Nie dość, że obie bramkostrzelne, to jeszcze mają wsparcie z góry :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.