Facebook Google+ Twitter

Diesel po 6 złotych. Jest jakieś wyjście?

Ceny na stacjach paliw osiągają rekordowe wartości. Olej napędowy coraz bardziej zbliża się do kwoty 6 złotych za litr. Czy jest jakieś wyjście z tej trudnej sytuacji?

 / Fot. Szczepan/ Wikimedia CommonsWyjście z ciężkiej sytuacji znalazło Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej z Białegostoku. Autobusy zamiast drogiego oleju napędowego tankują tzw. biopaliwo. Serwis tvn24.pl przytacza wypowiedź Marcina Moskwy, wiceprezesa Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej: "W tym roku zatankowaliśmy 1 303 000 litrów biopaliwa, zaoszczędziliśmy ponad 300 tysięcy złotych tylko na tym źródle napędu". Pracownicy zajezdni dostrzegają jednak minusy tego typu paliwa. Przy ujemnych temperaturach autobusy mogą nie odpalić. Dlatego też do wiosny firma zrezygnowała ze stosowania biopaliwa.

Bardziej znaną alternatywą jest auto gaz. Firmy zakładające instalacje gazowe w pojazdach już liczą zyski. Zdecydowało się na nie 2,5 miliona klientów. Różnica
w cenie między auto gazem, a olejem napędowym jest duża, bowiem za 10 litrów gazu dziś trzeba płacić nie 60 złotych, a 28.

Jedna z warszawskich wypożyczalni samochodów wprowadziła do swojej oferty możliwość wypożyczenia samochodu elektrycznego. W Warszawie istnieje 13 punktów, w których za darmo można doładować elektryczny pojazd. Niestety jest to bardzo drogie, wynosi 359 złotych za dobę. Wygląda więc na to, że pozostaje przesiąść się na rower lub do komunikacji publicznej.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.