Facebook Google+ Twitter

Diesel. Wkrótce kierowcy za litr oleju zapłacą 5,60 zł

Przykra wiadomość dla posiadaczy samochodów w dieslu. Unia Europejska szykuje znaczną podwyżkę akcyzy na olej napędowy.

Kierowcy, którzy tankują olej napedowy, mają coraz mniejsze powody do zadowolenia, ponieważ może on niedługo kosztowac więcej niż benzyna. A to za sprawą Komisji Europejskiej, która określa minimalny poziom akcyzy na olej napędowy dla wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Według Komisji Europejskiej, minimalna akcyza na olej napędowy ma być wyższa o 17 procent od akcyzy na benzynę. To dla polskich kierowców oznaczałoby podwyżkę akcyzy za litr oleju napędowego o ok. 1,82 zł, co spowodowałoby, iż cena za litr oleju napędowego, która waha się między 4,97 a 5,03 zł, wzrosłaby do 5,60. Patrząc na dziesiejsze ceny, diesel byłby droższy od benzyny 98-oktanowej.

Plany Komisji Europejskiej ledwie zostały ujawnione, a już pojawiły sie protesty. Pierwsze słowa sprzeciwu wyraziły niemieckie koncerny samochodowe, które uważają, że gdy cena diesla wzrośnie, samochody z takim silnikiem nie będą już tak atrakcyjne.

Propozycję Komisji Europejskiej, dotyczącą podwyżki akcyzy na olej napędowy, muszą zaakceptować wszystkie kraje Unii Europejskiej. Ale zapewne to zrobią, gdyż wyższa akcyza to dodatkowe pieniądze w państwowej kasie.

Źródło: interia.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.