Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6758 miejsce

Dieta od Boga dla dobrego zdrowia. Recenzja książki

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-10-31 09:08

"Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem" powiedział Hipokrates, jeden z najwybitniejszych prekursorów współczesnej medycyny.

 / Fot. okładka ksiązki W ostatnich latach coraz częściej w Polsce słyszymy o biznesmenach serwujących nam żywność, która nigdy nie powinna trafić do sklepów i na nasze stoły. Chemiczne konserwowanie żywności, wydłużanie jej przydatności do spożycia, stosowanie ulepszaczy, poprawianie koloru i smaku, wzbogacanie sztucznymi witaminami i minerałami nieorganicznymi itd… - to wszystko stosują producenci zanim żywność trafi do naszych żołądków.

Pamiętamy o tych aferach przez chwilę, a potem znów wracamy do starych nawyków i od nowa objadamy się mięsem (zwierząt i drobiu, którym podawano karmę zawierającej hormony, pestycydy, antybiotyki), wędlinami, nabiałem czy innymi artykułami spożywczymi nafaszerowanymi całą tablicą Mendelejewa. Kupujemy (ewentualnie wybieramy produkty innej firmy) i jemy, a po jakimś czasie nasze ciało daje nam znać, że coś jest z nim nie w porządku. Wówczas biegniemy do lekarza, potem do apteki i łykamy różne farmaceutyki z nadzieją, że uleczą nas z wszelkich dolegliwości.

Do rozwoju chorób przyczynia się również tryb życia jaki prowadzimy. Ciągły pośpiech i narastający stres nie poprawia naszego zdrowia. Jak to wygląda na co dzień? Oto scenka doskonale obrazująca jeden dzień z życia rodziny: „Zwlekamy się rano z łóżka po koszmarnie nieprzespanej nocy, pijemy kubek kawy z solidną porcją mleka i cukru (…). W międzyczasie popędzamy dzieci, żeby przygotowały się do szkoły, ładujemy im na szybko do gardeł paczkowane płatki śniadaniowe pokryte słodkim lukrem i ociekające mlekiem, po czym już w komplecie wypadamy z domu. Jadąc ulicą krzyczymy na innych kierowców, że jadą za wolno, krzyczymy na dzieci, żeby się uspokoiły i przestały ze sobą szarpać, a telefon zdążył się już tak przykleić do naszego ucha, że nie można go oderwać nawet kleszczami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Roman Dlugosz

Zarówno ciało jak i dusza potrzebuje pokarmu. I tak samo wierzący jak i niewierzący chcą być zdrowi. Więc jeśli jest takie zdrowe pożywienie, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A odnośnie cudownych diet to już ich tyle było iż nie chce się już w nic wieżyc` , może pomoc ale raczej wiara.~! ( Pan Jezus mówi wiara ciebie uzdrowiła.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idac dalej tokiem tego postępowania to dziwne że jeszcze żyjemy ! To są cuda współczesnego świata.! Brawo.! A dokąd On zmierza do końca właśnie.! Choć powstają hasła co cie, nie zabije to cie, wzmocni.! (Czy na pewno ?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.