Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16181 miejsce

Dieta od Boga dla dobrego zdrowia. Recenzja książki

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-10-31 09:08

"Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem" powiedział Hipokrates, jeden z najwybitniejszych prekursorów współczesnej medycyny.

 / Fot. okładka ksiązki W ostatnich latach coraz częściej w Polsce słyszymy o biznesmenach serwujących nam żywność, która nigdy nie powinna trafić do sklepów i na nasze stoły. Chemiczne konserwowanie żywności, wydłużanie jej przydatności do spożycia, stosowanie ulepszaczy, poprawianie koloru i smaku, wzbogacanie sztucznymi witaminami i minerałami nieorganicznymi itd… - to wszystko stosują producenci zanim żywność trafi do naszych żołądków.

Pamiętamy o tych aferach przez chwilę, a potem znów wracamy do starych nawyków i od nowa objadamy się mięsem (zwierząt i drobiu, którym podawano karmę zawierającej hormony, pestycydy, antybiotyki), wędlinami, nabiałem czy innymi artykułami spożywczymi nafaszerowanymi całą tablicą Mendelejewa. Kupujemy (ewentualnie wybieramy produkty innej firmy) i jemy, a po jakimś czasie nasze ciało daje nam znać, że coś jest z nim nie w porządku. Wówczas biegniemy do lekarza, potem do apteki i łykamy różne farmaceutyki z nadzieją, że uleczą nas z wszelkich dolegliwości.

Do rozwoju chorób przyczynia się również tryb życia jaki prowadzimy. Ciągły pośpiech i narastający stres nie poprawia naszego zdrowia. Jak to wygląda na co dzień? Oto scenka doskonale obrazująca jeden dzień z życia rodziny: „Zwlekamy się rano z łóżka po koszmarnie nieprzespanej nocy, pijemy kubek kawy z solidną porcją mleka i cukru (…). W międzyczasie popędzamy dzieci, żeby przygotowały się do szkoły, ładujemy im na szybko do gardeł paczkowane płatki śniadaniowe pokryte słodkim lukrem i ociekające mlekiem, po czym już w komplecie wypadamy z domu. Jadąc ulicą krzyczymy na innych kierowców, że jadą za wolno, krzyczymy na dzieci, żeby się uspokoiły i przestały ze sobą szarpać, a telefon zdążył się już tak przykleić do naszego ucha, że nie można go oderwać nawet kleszczami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

@ Roman Dlugosz

Zarówno ciało jak i dusza potrzebuje pokarmu. I tak samo wierzący jak i niewierzący chcą być zdrowi. Więc jeśli jest takie zdrowe pożywienie, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A odnośnie cudownych diet to już ich tyle było iż nie chce się już w nic wieżyc` , może pomoc ale raczej wiara.~! ( Pan Jezus mówi wiara ciebie uzdrowiła.)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Idac dalej tokiem tego postępowania to dziwne że jeszcze żyjemy ! To są cuda współczesnego świata.! Brawo.! A dokąd On zmierza do końca właśnie.! Choć powstają hasła co cie, nie zabije to cie, wzmocni.! (Czy na pewno ?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.