Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21739 miejsce

"Dieti 404" - rosyjski film o dzieciach LGBT w ręku prokuratury

Film dokumentalny Aksolda Kurowa i Pawła Łoparewa zainteresował prokuraturę. "Dzieci 404" to obraz homoseksualizmu wśrod najmłodszych.

Mat. ilustracyjny, wzór JUK- 25/6. http://www.opendemocracy.net/mick-cs%C3%A1ky/why-open-city-docs-fest-is-so-important licencja: CC3.0 / Fot. Children 404Twórcy filmu dokumentalnego o rosyjskich nastolatkach z kręgów LGBT zostali wezwani na przesłuchanie do moskiewskiej prokuratury. "Dieti 404" (ang. "Children 404", pol. "Dzieci 404") prezentuje los młodych ludzi o odmiennej orientacji seksualnej. Podpisana w ubiegłym roku przez Władimira Putina ustawa zakazująca "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych wśród nieletnich" pozwala na baczne przefiltrowanie dokumentu pod kątem rozbieżności z aktualnie obowiązującym w Rosji prawem. Nawiasem mówiąc, oczekiwany przepis został zakwestionowany przez obrońców praw człowieka.

Aksold Kurow i Paweł Łoparew zostali przepytani na okoliczność treści ich filmu oraz osób, które wzięły udział w produkcji. Prokurator nie wskazał na żadne fragmenty kontrowersyjnego dzieła, ani nie zakwestionował całości, co budzi entuzjazm filmowców. Jednakże wiążąca będzie opinia ekspertów, której nie należy oczekiwać wcześniej niż przed upływem miesiąca. Zaskoczeniem byłoby uznanie filmu jako produktu nienaruszającego ustawy o propagowaniu homoseksualizmu wśrod nieletnich.

Aleksiej Żurawlow, deputowany rosyjskiej Dumy Państwowej, szef ugrupowania Ojczyzna wchodzącego w skład putinowskiej Jednej Rosji jest autorem projektu ustawy przedłożonej we wrześniu ubiegłego roku. Rosyjski polityk w swojej dalekowzroczności ma zamiar zapobiec jakiejkolwiek możliwości nadania gejom praw rodzicielskich, praw do wychowywania dzieci itp. To za jego inicjatywą doszło do wezwania filmowców przed oblicze prokuratora.

"Dzieci 404" miały swoją premierę w kwietniu w Moskwie. Film został oprotestowany już podczas pierwszego pokazu. Stwierdzono, że ma miejsce promowanie homoseksualnego stylu życia. Przeciwnicy demonstrowali swoją dezaprobatę trzymając transparenty z napisami "Sodoma, won z Rosji."

Reżyserzy w wypowiedzi dla rosyjskiej sekcji BBC przyznali, że postanowili nakręcić film z uwagi na zauważalny wzrost nastrojów homofobicznych i poparcie dla zaostrzenia praw tyczących gay propagandy na terenie Federacji Rosyjskiej.

Posłowie RP Anna Grodzka i Robert Biedroń. Akcja dla rosyjskiego projektu "Children-404" ("Children-404. LGBT teens. We exist!", ros.: Dieti-404) to rosyjski projekt zawierający się w przestrzeni publicznej. Autorka przedsięwzięcia, Elena Klimowa wspiera w internecie los młodych Rosjan o orientacji homoseksualnej, biseksualnej transgender itd. Założycielka jest dziennikarką agencji Rosbałt. W marcu 2013r. napisała serię artykułów o dzieciach LGBT. 31 stycznia 2014r. rosyjskie władze zarzuciły jej pogwałcenie prawa o gejowskiej propagandzie.

Zarówno film jak i działalność Klimowej to przejawy aktywności wyjątkowo źle odbieranej, nie tylko w Rosji. Wymowa dokumentu i charakter działalności są poczytywane jako prowokujące i nasuwają jednoznacznie podejrzliwe skojarzenia z zakamuflowaną pedofilią. Czy pionierskie odkrywanie rodzaju pociągu płciowego dzieci może być z pożytkiem dla kogokolwiek? Tym bardziej w kraju, który nie jest zainteresowany w większym stopniu, aby przydać "Children-404" właściwej opieki ze strony państwa. Amatorskie badania na zasadzie cyberświetlicy i otwartej ściany to obraz, który niepokoi przypadkowego odbiorcę przekazu.źródło: Moscow Times
Children-404 (Wikipedia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a co do tego ma ideologia?
przypomnę, że wiele działań odnosi skutek odwrotny do zamierzonych. w końcu wiele zależy nie od nadawcy ale od odbiorcy, jak ktoś ma nieczyste sumienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

jeśli są przeciwko ustawie i dlatego kręcą ten film, to jest to wytwór ideologiczny.

"Reżyserzy w wypowiedzi dla rosyjskiej sekcji BBC przyznali, że postanowili nakręcić film z uwagi na zauważalny wzrost nastrojów homofobicznych i poparcie dla zaostrzenia praw tyczących gay propagandy na terenie Federacji Rosyjskiej."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uf, aż dziwi, że po 10 godzinach jeszcze w komentarzach nie odezwał się żaden obrońca ani przeciwnik lgbt.
A na poważnie, czy pokazywanie jakiegoś zjawiska jest propagowaniem?
I jakie u ruskich relacje seksualne wśród nieletnich uznawane są za tradycyjne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.