Facebook Google+ Twitter

Digg wycofuje się z ramkowania cudzych tekstów. Co zrobi Wykop?

Polskie klony serwisów Digg mogą mieć od dziś poważny problem gdy zechcą dalej bronić tezy, iż "pokazywanie cudzej treści w ramkach nikomu nie szkodzi". Ich amerykański wzór - Digg odchodzi od tej praktyki o czym poinformował na blogu jego nowy szef.

Screen pierwszego tekstu o nieuczciwych praktykach / Fot. Wiadomości24.plJak doniósł dziś Dziennik Internautów

cyt. (...) Nowy szef Digga Kevin Rose ogłosił rewolucyjne zmiany, we wpisie na blogu Rose zapowiedział porzucenie DiggBara w kolejnej wersji serwisu.
Co to oznacza? Ano strony do których linkuje Digg prezentowane są z paskiem i w ramce. Zapewnia to danemu serwisowi lepsze statystyki, ale sprawia też, że użytkownik nie widzi adresu odwiedzanej strony.

To był jeden z argumentów jakiego użyłem opisując rok temu praktyki polskich naśladowców Digga, m.in. Wykop, Wyczajto, czy Sfory. Mój tekst Pasożyty żerują na serwisach i nieświadomych internautach wzbudził rok temu wiele kontrowersji.

Cóż dziś pozostaje mi podtrzymać ówczesne opinie. A wpis Kevina Rosa można przeczytać tutaj! Napisał m.in. (...)Framing content with an iFrame is bad for the Internet.(...)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ociec
  • ociec
  • 13.09.2012 20:01

a komu to szkodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwi mnie że ten temat tak mało osób skomentowało a temat istotny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno od razu się zorientować, o co chodzi z tym ramkowaniem. Ja ramki kojarzę przede wszystkim z for internetowych. Wtedy jest to niewinny, legalny cytat. Ramkowanie wykopu i in. też niby legalne, ale na granicy prawa. Ot, dylematy cywilizacji informatycznej. Trzeba by dopisać do praw autorskich prawo do oglądalności/odwiedzin tekstu w oryginalnej domenie. A może coś takiego już istnieje? W Polsce, za granicą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.