Facebook Google+ Twitter

DIONE - kobieca przedsiębiorczość

Trzecie spotkanie w ramach projektu DIONE odbyło się podczas Gdańskich targów Technicon Innowacje 2007.

Podczas pierwszego dnia imprezy Technicon Innowacje 2007, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości zaprosiła wszystkie kobiety chętne do rozpoczęcia lub prowadzące działalność gospodarczą do przystąpienia do projektu DIONE (Diversity IntO Networks Across Europe). Inicjatywa skierowana jest do kobiet, które zajmują się nowymi technologiami lub wspierają się takimi jako jednym z narzędzi. Drugą grupą są kobiety prowadzące działalność we wszystkich dziedzinach gospodarki, które opierają się na wiedzy.

Jednym z założeń projektu jest objęcie pań chętnych i mających pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej, trzymiesięcznym, indywidualnym programem mentorskim. W tym czasie mentor wspiera uczestniczki poprzez dzielenie się z nimi doświadczeniem z prowadzenia firmy oraz funkcjonowania w branży. Dodatkowym atutem programu jest fakt, że dzięki pracy w grupach otoczonych opieką mentora, beneficjentki mają okazję, by wymienić doświadczenie z uczestniczkami projektu za pomocą specjalnie utworzonej platformy internetowej.

Po spotkaniu, które odbyło się 23 października, wyłoniono kolejne panie do programu mentorskiego. Gościem specjalnym spotkania była Elżbieta Tomczak, prezes największego na Pomorzu dystrybutora specjalistycznych urządzeń służących do odczytu i rejestracji kodów kreskowych.
 / Fot. DIONE
DIONE jest finansowany ze środków Komisji Europejskiej oraz realizowany jako program partnerski Szwecji, Słowenii, Polski i Wielkiej Brytanii. Inicjatorzy programu obrali sobie za główny cel zapewnienie równych szans i zwiększenie udziału kobiet w rozwoju gospodarczym regionu. Wspomagać ideę ma integracja oraz stworzenie Sieci Współpracy Kobiet w Europie.

Za potencjalnych uczestników projektu uznaje się kobiety prowadzące już własną działalność gospodarczą, ale nie dłużej niż trzy lata. Muszą również funkcjonować w branżach nowoczesnych technologii lub takich, które wykorzystują nowe technologie do rozwoju firmy. Mogą być to także reprezentantki kadry naukowe wyższych uczelni, które chcą uruchomić własną działalność. Kolejną pożądaną grupą są studentki, które chcą otworzyć własny interes.

Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości nie zamyka się na żadne środowiska kobiet. Projekt DIONE wciąż się rozwija i skupia coraz więcej chętnych. Szersze informacje można uzyskać w siedzibie Fundacji lub pod adresem strony internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.