Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2208 miejsce

Discharge podpisali kontrakt z Nuclear Blast Records [video]

Wytwórnia płytowa Nuclear Blast Records ogłosiła podpisanie kontraktu z legendą brytyjskiej sceny punk - DISCHARGE.

Wytwórnia płytowa Nuclear Blast Records ogłosiła podpisanie kontraktu z legendą brytyjskiej sceny punk - DISCHARGE.

Discharge - koncert w Rzymie (17.12.2006) By http://www.flickr.com/photos/gotheric GothEric] [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Flickr/GothericHistoria zespołu sięga 1977 roku. Wtedy to w rodzinnym mieście Lemmy'ego (nie mniej legendarny frontman Motörhead), w Stoke-on-Trent, dwaj bracia bliźniacy postanowili założyć punkowy band. Terry "Tezz" Roberts i Tony "Bones" Roberts pozyskali dla tego przedsięwzięcia Roystona "Rainy" Wainwrighta, który podzielał ich idee. Niedługo później dołączył Kelvin "Cal" Morris i chwycił za mikrofon. "Bones" objął etat gitarzysty, a "Tezz" został bębniarzem. "Rainy" dopełniał składu grą na basie. Takie były, w największym skrócie, początki Discharge, zespołu będącego inspiracją dla takich artystów jak Metallica i Anthrax.

Wedle oświadczenia zespołu: "Discharge są bardzo zadowoleni mogąc oznajmić, że podpisali kontrakt z Nuclear Blast Records, z wytwórnią, która zna ten gatunek i wierzy w to, co robimy. Kochamy rodzinną atmosferę jaka otacza wytwórnię i jesteśmy dumni mogąc być w katalogu świetnych zespołów, z których niektórzy są naszymi przyjaciółmi."

"Jesteśmy podekscytowani naszym nowym albumem," End Of Days ", w trzech czwartych w klasycznym pierwszym składzie ("Bones", "Rainy" i "Tezz"), plus Dave na perkusji i "JJ" Janiak na wokalu, który oddaje oryginalne brzmienie i ducha Discharge. Perkusista "Tezz" został gitarzystą rytmicznym, zatem po raz pierwszy w historii zespołu, mamy pięcioosobowy skład."

"'End Of Days' już blisko, ale dla nas to dopiero początek z Nuclear Blast... koszmar trwa!" [może to parafraza, może metafraza, ale w tym miejscu zespół cytuje sam siebie tytułem własnej kompozycji: "Nightmare Continues" - przyp. aut.].

Markus Staiger, właściciel Nuclear Blast dodaje: "Podpisanie kontraktu z Discharge jest długo trwającym marzeniem, które stało się rzeczywistością. Dorastałem słuchając hardcore i punk oraz Discharge, który był jednym z moich ulubionych zespołów od samego początku. Discharge byli bardziej skrajni i bardziej popieprzeni niż cokolwiek innego. Swoją pierwszą EP-ką "Why" i swoim debiutanckim "Hear Nothing See Nothing Say Nothing", Discharge utworzyli kanon, który znam na pamięć i miał na mnie silny wpływ. Zespoły jak Metallica, Slayer, Anthrax, Machine Head i Soulfly wykonują przeróbki utworów Discharge, w zachwycie nad ich brytyjską wyjątkowością."

"Jestem dumny, że mogę powitać Discharge w rodzinie Nuclear Blast. In crust we trust!" [nieprzetłumaczalna dosłownie trawestacja dewizy Stanów Zjednoczonych, przywołująca pierwotny, wcześniejszy porządek rzeczy - przyp. aut.]

Wydanie "End Of Days" jest zapowiedziane na 2016 rok.

Obecny skład Discharge:

Jeff Janiak (JJ) - wokal
Tony Roberts (Bones) - gitara
Terry Roberts (Tezz) - gitara rytmiczna
Roy Wainwright (Rainy) - gitara basowa
Dave Bridgewood - perkusja

Poniżej oficjalne video z nowym utworem Discharge: "NWO"
źródło: Blabbermouth

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.