Facebook Google+ Twitter

Disney "rozkawałkowany"

Walt Disney był jednym z największych geniuszy wszech czasów. Nie wiem tylko, czy nie mamy zbytniego odcinania kuponów od jego geniuszu na każdym kroku. Moja córka, odebrała nowość książki z CD bardzo pozytywnie. To oczywiste, ma 3,5 roku.

Disney ma swoich zagorzałych przeciwników i wielkich zwolenników. Disney to prawie mitologia sposobu przedstawienia historii dla dzieci, restrukturyzacja baśni, rewitalizacja znaczeń, odbudowa legend z podaniem ich w zupełnie innej niż dotychczas znanej wersji wydarzeń. Stosowane jest nawet zmienione powiedzenie: "Pokaż mi swoje ulubione bajki, a powiem ci, kim jesteś". Sama wychowałam się na połączeniu (kinematografia) polskiej klasyki (Bolek i Lolek, Reksio, Koziołek Matołek), radzieckich baśni (czy ktoś wie dlaczego zawsze wygrywał leniwy najmłodszy syn?) i właśnie Disneya. Moja babcia pracowała w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i dzięki temu miałam dostęp do całej serii filmów Disneya prezentowanych na "specjalnych pokazach" w nieistniejącym już kinie w samym centrum stolicy. Tak ukształtował się mój światopogląd. Tak więc nie widzę problemu, aby moja córka uwielbiała disneyowskie księżniczki pod warunkiem mocnego wciszenia komercyjnego zamieszania wokół nich (lalki, gadżety i inne "straszydła"). Wolę to niż Bakugan-Nowa Destroya lub Avatar. Nie wiecie co to jest? Proponuję obejrzeć. Tak w ramach ćwiczeń antropologiczno-zapoznawczych.

Książeczki, do których dołączona jest płyta CD z z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmów oraz piosenkami to dobry pomysł na wspólne lub samodzielne "czytanie" przez dziecko. Musicie jednak wiedzieć, że są to raczej streszczenia danych historii niż one same. Takie "libretto". Jako uzupełnienie biblioteczki naszego dziecka bardzo dobre, jako samodzielna pozycja... powód do wstydu.

W jednej książce mamy dwie przygody bohaterów filmów „Toy Story" i „Toy Story 2".  / Fot. ze strony wydawnictwaUrodzinowy prezent chłopca o imieniu Andy, a jest to postać kosmicznego bohatera Buzza Astrala, budzi niepokój i burzy dotąd uporządkowane życie dotychczasowego zabawkowego lidera kowboja Chudego. Czy rywalizacja między zabawkami może czegoś nauczyć dziecko? Sprawdźcie sami. W kolejnej opowiastce już zadomowiony Buzz Astral rusza wraz z innymi zabawkami na pomoc Chudemu, ukradzionemu przez kolekcjonera. Morał z historyjki prosty jak drut i łatwy do przyswojenia, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Izabelo, temu audio "mam do zarzucenia", że jest "brykiem" a nie całą książką. Tylko tyle. Stąd też sugeruję go jako uzupełnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem takie audiobooki to skarb. Połączenie książeczki z bajką na CD pozwala rozwijać dziecku zarówno wzrok jak i słuch. Niesamowita zabawa :) nawet dla dorosłych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.