Facebook Google+ Twitter

Diverse Crane Boogie, czyli B.A.S.E. na majówkę

Diverse Crane Boogie - pierwsze w Polsce zawody w dyscyplinie B.A.S.E. odbędą się już 1 i 2 maja w Gdańsku. Impreza zgromadzi ponad trzydziestu skoczków z 10 krajów.

Diverse Crane Boogie official poster / Fot. DiverseExtremeTeamZawodnicy, którzy wystartują w konkursie, będą oddawać skoki ze specjalistycznym sprzętem B.A.S.E. z dźwigu z wysokości 146 metrów (40 pięter) ustawionego na dawnych terenach po stoczniowych w Gdańsku Młodym Mieście. Wstęp na imprezę jest wolny. Na wszystkich uczestników czekają dodatkowe atrakcje: pokazy Freestyle MotoCross oraz skoki na bungee.

Latanie to wolność, dlatego tereny Młodego Miasta w Gdańsku to miejsce idealne na zawody Diverse Crane Boogie. To właśnie tutaj nastąpił początek końca komunizmu, początek wolności dla Polski. Na chwilę przed oddaniem skoku każdy z zawodników będzie mógł podziwiać piękną panoramę Gdańska. Scenografię imprezy zapewnią stare poczciwe żurawie od lat wpisane w charakterystyczny gdański krajobraz.

Organizatorzy zadbali również o odpowiednie zabezpieczenie imprezy. Jak można wyczytać ze statystyk, od 1981 roku zginęło ponad 130 skoczków uprawiających ten sport. Ostatni wypadek śmiertelny miał miejsce niespełna miesiąc temu. Żaden z wypadków nie zdarzył się podczas oficjalnych zawodów gdzie spotykają się Olek Domalewski - DiverseExtremeTeam / Fot. DiverseExtremeTeamznani sobie i bardzo doświadczeni skoczkowie. Kryterium do zaproszenia do udziału w imprezie była liczba skoków oddanych w karierze (minimum 100) oraz osoba, która potwierdzała to doświadczenie (tzw. osoba wprowadzająca). Wśród zawodników będą więc wyłącznie osoby czynnie uprawiające ten sport. Ich średnia ilość skoków B.A.S.E. to ponad 500, a skoków spadochronowych z samolotu to ponad 1000. Imprezie przez cały czas towarzyszyć będzie obecność profesjonalnej ekipy medycznej, specjalizującej się w zabezpieczaniu medycznym imprez o podwyższonym ryzyku.

Olek Domalewski - DiverseExtremeTeam / Fot. DiverseExtremeTeam

Co to jest B.A.S.E?


B.A.S.E. jumping należy do grupy sportów ekstremalnych i jest jednym z najbardziej niebezpiecznych sportów tego typu. Główne czynniki ryzyka to bardzo krótki czas na użycie sprzętu i niewielka odległość jaka dzieli skoczka od obiektu, z którego oddaje skok. Skoki odbywają się ze specjalistycznym ekwipunkiem, a skoczkowie mają za sobą szkolenia i minimum kilkaset skoków z samolotu ze spadochronem na koncie. Kontuzje i wypadki, niekiedy śmiertelne, wpisane są w dyscyplinę.

W Gdańsku zawodnicy Diverse Crane Boogie będą mieli tylko 3 sekundy na otwarcie spadochronu i 6 sekund do uderzenia w ziemię. W tym przypadku swobodny lot kończy się zaledwie 50-60 metrów nad ziemią. Skoki oddawane będą z metalowego kosza zawieszonego na dźwigu na wysokości 146 metrów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.