Facebook Google+ Twitter

Dizajn w przestrzeni publicznej

Sztuka użytkowa w przestrzeni a innowacje? Takie połączenie nie jest niemożliwe. Architekci przestrzeni i krajobrazu, kreatorzy wzornictwa, artyści, również samorządowcy, gościć będą na nietypowej konferencji w Cieszynie

Logo konferencji / Fot. Design w Przestrzeni„Design w przestrzeni publicznej" to kolejna inicjatywa Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, która ma uzmysłowić mieszkańcom oraz władzom gmin, że warto zmieniać otaczającą nas przestrzeń, w której zbyt często nie ma ławki, kosza na śmieci czy miejsca do zaparkowania roweru. A jeśli już są, to wszędzie takie same lub bylejakie. W ramach projektu „Design w przestrzeni publicznej" zorganizowane zostaną: ogólnopolska konferencja (7 września) i wystawa (7 września - 4 listopada).

Konferencja adresowana jest do projektantów, producentów i samorządowców, którzy decydują o wyglądzie naszych miast. Jej celem jest pokazanie, że otaczająca nas miejska przestrzeń publiczna, nawet zabytkowa, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań może tylko zyskać. Na przykładzie Warszawy będzie można dowiedzieć się, jak projektanci, producenci, mieszkańcy i władze współpracowali przy tworzeniu nowego systemu informacji, zaś Czesi zaprezentują jak oni wprowadzają na ulice i place design, który - mimo że jest nowoczesny - świetnie współgra z zabytkowym otoczeniem. Ponadto, podczas konferencji przedstawiony zostanie projekt wykorzystania nowego wzornictwa w Katowicach, będzie można poznać rolę designu w marketingu miasta oraz dowiedzieć się, jak miasteczka i wsie mogą korzystać z pomocy projektantów.

- Wśród prezentowanych rozwiązań znajdą się także te, które zostały wykorzystane przy opracowaniu koncepcji przebudowy skweru przy ul. Sokolskiej w Katowicach - akcji, inicjatywie firmowanej z sukcesem przez Stowarzyszenie Moje Miasto - informuje Łukasz Brzenczek z SMM

Organizatorem spotkania są: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Akademia Ginących Zawodów, Klub przedsiębiorcy w Cieszynie oraz Regionalna Sieć transferu Technologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.09.2007 02:14

no dobra, przyznaję się, że przeczytałem i nawet minusa nie mogę dać.. ładnie napisane - trudne w czytaniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.