Facebook Google+ Twitter

Dizajn ze sznurka - kreatywne działania dla najmłodszych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-12 12:55

Dizajn ze sznurka to panele w czechowickim Parku przy Osiedlu „Północ” służące do nauki techniki m. in. haftu krzyżykowego lub szycia poprzez działanie w skali makro w przestrzeni miejskiej.

O nas

Magdalena Zawieja i Magdalena Kamińska - jesteśmy studentkami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w Pracowni Komunikacji Społecznej i aktywnymi projektantkami. Znalazłysmy się tutaj dzięki temu, że wzięłyśmy udział w projekcie Dizajn na Pograniczu (obejmującym dwa miasta partnerskie: Czechowice-Dziedzice i czeskie miasto Orłowa). Nasz projekt jest działaniem społecznym, nie czerpiemy z niego korzyści finansowych, mamy z tego dużo więcej – satysfakcję, radość i świadomość, że dzięki nam rodziny mogą budować szczęśliwe chwile przy wspólnej zabawie a dzieci mają okazję nauczyć się czegoś w bardziej niekonwencjonalny sposób.

Galeria zdjęć
https://plus.google.com/u/1/photos/116525608626417982531/albums/6058130639062302305


Miejsce dla każdego

Powstało miejsce, w którym za pomocą działań w przestrzeni miejskiej rozwijamy kreatywność i zdolności manualne. To tu uczymy poprzez zabawę najmłodsze pokolenie jak haftować, wyszywać, rozwijamy wyobraźnię. Jednocześnie jest to miejsce do wspólnej, rodzinnej aktywności (mieszkańcy mają darmowy, stały dostęp do sznurków, którymi mogą wyplatać wzory). Projekt jest odniesieniem do tradycji, ma na celu podtrzymanie zainteresowania twórczością i rękodziełem regionalnym.

więcej informacji:
https://www.facebook.com/dizajnzesznurka


Zapaleńcy


Projekt Dizajn ze sznurka miał swój debiut podczas czechowickiego wydarzenia miejskiego Zapaleńcy – Aktywny Dzień Dziecka. Była to okazja by przekonać się, jaką radość daje dzieciom (i nie tylko) haftowanie kolorowymi sznurkami w tak dużej skali. Podczas wydarzenia wspierali nas sami twórcy i pasjonaci. To przede wszystkim dzięki nim i dzięki temu, że uwierzyli w nasz projekt udało nam się zainteresować haftem tak wiele rodzin, a dla nich była to okazja do dzielenia się swoim doświadczeniem.


Co dalej

Teraz miejsce to żyje „swoim życiem”, przy panelach spotykają się rodziny i wspólnie tworzą kolorowe wzory. Rodzice i dzieci uczą się cierpliwości, skrupulatności i precyzji przy tworzeniu wspólnego dzieła, które staje się ich znakiem zostawionym w przestrzeni publicznej. Panele Dizajn ze sznurka to również doskonałe miejsce do organizowania cyklicznych warsztatów dla dzieci wraz z rodzinami. Chcemy dalej rozwijać ten pomysł, rozszerzyć jego zakres i umożliwić korzystanie z niego większej liczbie osób!

By projekt mógł funkcjonować i rozwijać się dalej potrzebujemy Waszej pomocy! Planujemy warsztaty – tym razem z nauki szycia i przyszywania guzików, które mogłyby odbyć się już w najbliższym czasie. Aby to się udało musimy zakupić niezbędne materiały (guziki i sznurki), na które zbieramy fundusze. Materiały te, tak jak wcześniej zakupione sznurki zostaną po warsztatach udostępnione bez opłat dla szkół, rodzin i wszystkich chętnych do korzystania z paneli.

więcej informacji:
null
(Magdalena Kamińska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.