Facebook Google+ Twitter

DJ Shadow i jego multidźwiękowe show znów w Polsce

Twórca znakomitych kompozycji z pogranicza hip-hopu i elektroniki, DJ i producent muzyczny - Joshua Paul Davis, znany bliżej jako DJ Shadow, wystąpi w maju w Warszawie i Krakowie.

DJ Shadow / http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d1/DJ_Shadow_tim_festival.jpg/400px-DJ_Shadow_tim_festival.jpg / Fot. Daigo Oliva, lic. CCA-SA 2.0 GenericDavis urodził się w 1972 roku w San Jose w Stanach Zjednoczonych. Początki jego działalności artystycznej sięgają czasów studenckich. Eksperymentował wówczas z muzyką hip-hopową, łącząc ją z elementami rozmaitych stylów takich jak funk, jazz, soul czy ambient - w ten sposób powstały takie ścieżki jak In/Flux czy też Lost and Found (S.F.L.). Sam Shadow po kilku latach obcowania z klubowym światem trip-hopu, przymierzał się powoli do stworzenia swojego pierwszego materiału długogrającego będącego ukoronowaniem jego dotychczasowych inspiracji.

Pierwsze wydawnictwo "na szerszą skalę" wydał zatem w 1996 roku. Album Endtroducing... skomponowany wyłącznie z sampli, dzięki swojej stylistycznej złożoności, został znakomicie odebrany przez miłośników hip-hopu, wszelkich nurtów z pogranicza elektroniki oraz samplingu. 10 lat później, Time Magazine określił dzieło Davisa, jednym ze 100-tu najlepszych krążków wszech czasów. Najbardziej cenione pozycje z industrialnego Endtroducing... to: Building Steam With a Grain of Salt, Stem, What Does Your Sool Look Like czy też Midnight in a Perfect World.

Shadow realizował swój talent na kolejnych albumach. W 1998 roku pojawił się Preemptive Okładka albumu "Endtroducing..." / http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c1/Endtroducingcover.jpg / Fot. Wytwórnia Mo' WaxStrike będący kompilacją utworów z wcześniejszych lat. Jeszcze w tym samym roku Davis wyprodukował Psyence Fiction - debiutancki krążek grupy Unkle. Najważniejsze pozycje dyskograficzne artysty to krążki studyjne z późniejszych lat - The Private Press oraz The Outsider.

Dwa lata temu, Davis ogłosił, że pracuje nad nowym wydawnictwem. Kilka dźwięków z niewydanego jeszcze albumu, mieli okazję usłyszeć jego fani, na jednym z ubiegłorocznych koncertów w Antwerpii. Shadow oznajmił jednak, że materiał nie jest jeszcze ukończony, a płyta ukaże się w 2011 roku. Pierwsze terminy tegorocznych koncertów wskazują, że nowy krążek ukaże się wiosną i z pewnością nowe kompozycje będzie można usłyszeć podczas majowych występów.

Artysta, ku uciesze polskich fanów, na swojej koncertowej mapie uwzględnił ponownie nasz kraj (w ubiegłym roku dał znakomity występ w Centrum Stocznia Gdańska). Jak donosi agencja muzyczna Illegalbreaks, 16 maja DJ Shadow wystąpi w warszawskim Palladium, natomiast dzień później - 17-ego, w krakowskim klubie Rotunda. Bilety z I puli w cenie 79 złotych (po wyczerpaniu I puli - 89 złotych, później - 99 złotych) są dostępne w sprzedaży w serwisie http://ticketpro.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Matylda
  • Matylda
  • 28.01.2011 11:53

Ale się cieszę, że on znowu przyjedzie do nas :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.