Facebook Google+ Twitter

DJ SHADOW: "The Outsider"

Dj Shadow i Kid Koala. Dwóch panów i władców turntablizmu wydaje równocześnie nowe płyty. Ostatnia, "The Outsider" Dj Shadowa to po prostu deser po dobrym obiedzie i krok w kierunku nowych odbiorców.

Dj Shadow Chyba nikt nie spodziewał się, że mix tape "The Outsider", na który z niecierpliwością czekali wszyscy fani, będzie tak kontrowersyjny. Dj Shadow twierdzi, że liczy się z tym, że kierując się w kierunku HH i gatunków, z którymi do tej pory miał niewiele wspólnego, może stracić rzesze swoich stałych wielbicieli.

"The Outsider" jest spacerem w rzadko odwiedzane dotąd przez  Johna Davisa muzyczne zakątki. Znany ze współpracy m.in. z Danem The Automatom z duetu Handsome Boy Modeling School, kolejny raz zaskakuje solo.

To co prezentuje na krążku na pewno dziwi i może rozczarować jego wiernych, słuchaczy. Materiał jest krokiem w kierunku zdobycia uznania w szerszym gronie odbiorców.


Outsider Intro jest nagrane w starym stylu. Rytmiczne Enuff z gościnnym udziałem Q-tipa z ATCQ powala z nóg. Punkowy Artifact wyrażnie odbiega od klasyki (jego klasyki) i równie dobrze sprawdzałby się na płycie Franz Ferdinand czy Arctic Monkeys. Mocne i mroczne Seein Thangs z   Davidem Bannerem wprowadza słuchacza w dziwny, poschizowany świat co w konsekwencji sprawia, że numer jest bardzo przyjemny w odbiorze. Najbardziej "lajtowym" kawałkiem jest szarpane Broken Levee Blues. Z kolei Dats My Part   i Turf Dancing są przepustką do klubów.

  Ciacho powstało dzięki sprzyjającej hiphopowej aurze, z punk polewą, triphopową posypką i świeczkami w kształcie niezliczonej liczby gości. Zdania są bardzo podzielone, dla mnie: deser.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadza się. Zupełnie nowy materiał i podejrzewam, że gdyby ktoś poprosił mnie o identyfikacje kawałka z twórcą to nie słysząć go wcześniej miałabym duże problemy...Nie mniej jednak album pod wzgledem dzwiekowym i produkcyjnym jest OK. Pamietajmy zawsze i wszedzie o zlotej zasadzie podzialu muzyki. A ta jest DOBRA lub ZŁA. I nie można Skreślać w/w pana bo ten album po razk kolejny poswiadczyl jego wszechstronnosc i talent ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, nowy DJ Shadow to już nie to samo i jak słusznie napisała Alia, krok w strone nowego odbiorcy. Starzy fani Shadowa, Ci wychowani na Endtroducing wlasnie moga być i są zawiedzeni. Ja przyjmuje, ze Outsidera nigdy nie slyszalem i puszczam po raz kolejny "Organ Donnor" :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.