Facebook Google+ Twitter

"DŁ": Rutkowski na łopatkach

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-29 14:54

Do tej pory to Krzysztof Rutkowski z okrzykiem „gleba!” rzucał na ziemię i obezwładniał ś́ciganych przez siebie przestępców.

Tym razem jego rzucili na ziemię uzbrojeni funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Prokuratura zarzuciła mu współpracę z mafią paliwową, a sąd aresztował na trzy miesiące. Czy z tego upadku Rutkowski zdoła się podnieść́?
Akcja grupy szturmowej ABW, działającej na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, została przeprowadzona w nocy zsoboty na niedzielę na stacji benzynowej w Katowicach. Rutkowski był sam. Gdy wysiadł ze swojego bmw, został oto- czony i obezwładniony. Funkcjonariusze postępowali ostro i zdecydo- wanie, gdyż obawiali się, że detektyw może być uzbrojony i w towarzystwie swoich ludzi, którzy będą go bronić.
Nie wszystkich takie tłumaczenie przekonuje.
Rutkowski nie zasłużył na to, co go spotkało – uważa Piotr Misztal, były poseł Samoobrony, dziś́ niezależny. – Powinien zostać́ zatrzymany w inny sposób. Przecież to nie bandyta ścigany listem gończym, lecz człowiek znany, który jako poseł i detektyw pomógł wielu ludziom. Miał sukcesy wwalce zprzestępcami i z tego powodu policjanci patrzyli na niego krzywym okiem. Może dlatego został tak ostro potraktowany?

Więcej w dzisiejszym "Dzienniku Łódzkim" - http://www.dziennik.lodz.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jako detektyw - był dobry w tym, co robił. Jako głowa rodziny - bezlitosny. Jego ex-żona pewnie cieszy się z jego obecnnej sytuacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.