Facebook Google+ Twitter

Dla Amerykanów Dariusz Joński jest nadzieją polskiej polityki

Dariusz Joński (SLD), Marcin Mastalerek (PiS) i paru innych parlamentarzystów RP poleci do USA. Wszyscy jako „nadzieje” polskiej sceny politycznej.

Dariusz jest dla Amerykanów jedną z przyszłych gwiazd polskiej sceny politycznej. / Fot. se.plPosłowie polecą za ocean w ramach amerykańskiego programu International Visitor Leadership. Program ten zakłada spotkania z politykami i administracją amerykańską i „inwestuje” w młodych i zdolnych polityków, którzy mogą stać się w przyszłości liderami politycznymi czy choćby ministrami. Amerykanie chcą w ten sposób już teraz zaskarbić sobie ich sympatie i zbudować odpowiednie relacje na przyszłość.

W przeszłości, uczestnikami tego programu byli m.in. Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Kazimierz Marcinkiewicz, a także Adam Hofman.

Oprócz Dariusza Jońskiego i Marcina Mastalerka, Amerykanie wysłali zaproszenia również Radosławowi Witkowskiemu (PO), Krzysztofowi Kosińskiemu (PSL), Marcinowi Rozenkowi (RP) oraz Pawłowi Olszewskiemu (PO). Dwaj ostatni odmówili wizyty w USA.

Ci, którzy polecą za wielką wodę, będą mieli możliwość spotykać się z administracją amerykańską i dyskutować o problemach i kwestiach, jakie ich interesują.

Oprócz problematyki stosunków polsko-amerykańskich, Marcin Mastalerek chce poruszyć w USA kwestie sposobu prowadzenia amerykańskich kampanii wyborczych. Dariusz Joński natomiast najbardziej zainteresowany jest tematem upadłości Detroit oraz problemem wyludniania się innych amerykańskich miast.

Posłowie polecą do Waszyngtonu 7 września i pobędą w USA około 3 tygodni.

Źródło: Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziwne, że Amerykanie zapraszają członka SLD partii która jest spadkobierczynią przestępczej partii komunistycznej mającej na rękach krew Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.