Facebook Google+ Twitter

Dla Amerykanów Dariusz Joński jest nadzieją polskiej polityki

Dariusz Joński (SLD), Marcin Mastalerek (PiS) i paru innych parlamentarzystów RP poleci do USA. Wszyscy jako „nadzieje” polskiej sceny politycznej.

Dariusz jest dla Amerykanów jedną z przyszłych gwiazd polskiej sceny politycznej. / Fot. se.plPosłowie polecą za ocean w ramach amerykańskiego programu International Visitor Leadership. Program ten zakłada spotkania z politykami i administracją amerykańską i „inwestuje” w młodych i zdolnych polityków, którzy mogą stać się w przyszłości liderami politycznymi czy choćby ministrami. Amerykanie chcą w ten sposób już teraz zaskarbić sobie ich sympatie i zbudować odpowiednie relacje na przyszłość.

W przeszłości, uczestnikami tego programu byli m.in. Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, Kazimierz Marcinkiewicz, a także Adam Hofman.

Oprócz Dariusza Jońskiego i Marcina Mastalerka, Amerykanie wysłali zaproszenia również Radosławowi Witkowskiemu (PO), Krzysztofowi Kosińskiemu (PSL), Marcinowi Rozenkowi (RP) oraz Pawłowi Olszewskiemu (PO). Dwaj ostatni odmówili wizyty w USA.

Ci, którzy polecą za wielką wodę, będą mieli możliwość spotykać się z administracją amerykańską i dyskutować o problemach i kwestiach, jakie ich interesują.

Oprócz problematyki stosunków polsko-amerykańskich, Marcin Mastalerek chce poruszyć w USA kwestie sposobu prowadzenia amerykańskich kampanii wyborczych. Dariusz Joński natomiast najbardziej zainteresowany jest tematem upadłości Detroit oraz problemem wyludniania się innych amerykańskich miast.

Posłowie polecą do Waszyngtonu 7 września i pobędą w USA około 3 tygodni.

Źródło: Dziennik Łódzki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dziwne, że Amerykanie zapraszają członka SLD partii która jest spadkobierczynią przestępczej partii komunistycznej mającej na rękach krew Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.